Dziennie odbywa się 1,5 mln aktywacji Androida

przeczytasz w 1 min.

Niemal każda z osób choć trochę orientująca się w rynku mobilnym wie, że system Android cieszy się gromną popularnością.

Android dziennie odbywa się 1,5 miliona aktywacji systemu

Niemal każda z osób choć trochę orientująca się w rynku mobilnym wie, że system Android cieszy się ogromną popularnością. Mało jest jednak w stanie podać konkretne liczby o tym świadczące, ale jednym z wyjątków jest Larry Page, CEO Google.

Android ma dopiero kilka lat, ale może pochwalić się już naprawdę ogromną liczbą użytkowników. Przybywa ich każdego dnia i to naprawdę wielu, bo wedle ujawnionych właśnie informacji, dziennie odbywa się aż 1,5 mln aktywacji nowych urządzeń z systemem spod znaku zielonego robota. Już w maju ogłoszono, że na całym świecie znaleźć można ponad 900 milionów urządzeń z systemem Android, co jest bez wątpienia godnym pozazdroszczenia Google wynikiem.

Nie gorzej sytuacja wygląda w przypadku sklepu Google Play. We wrześniu zeszłego roku świętowano 25 mld pobrań, ale nie tak dawno wynik ten został podwojony. Google nie jest zatem gorsze od Apple, z którego App Store również pobrano już 50 mld aplikacji.

Źródło: bgr

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  śtlaśnie duzio botów...
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   "25 miliarów" powinno być raczej "25 miliardów" :)
   • avatar
    jkbrenna
    -2
    czesc z tych aktywacji jest powtorka starej aktywacji, sam juz chyba 4 razy sie registrowalem, kazdy nowy smartphone=nowa regostracja, bo oprocz sklepu z ich uslug nie korzystam..
    • avatar
     HardCorak
     -10
     Ten news czytełem 3 dni temu na Komputer świat :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ciekawe, czy liczyli też aktywacje po np. factory reset lub flashu romu.
      • avatar
       aquadigger
       0
       dziwna ta nowa czcionka