Akcesoria do telefonów

Android Wear wreszcie kompatybilny z iPhonami

przeczytasz w 1 min.

Zobaczymy, czy pomoże to zwiększyć popularność urządzeń z Android Wear.

Android Wear

Android Wear miał być systemem, który błyskawicznie opanuje większość gadżetów przeznaczonych na nasze nadgarstki i jednocześnie przyczyni się do znacznego zwiększenia ich popularności. Jeśli coś w tym przeszkadzało to z pewnością brak kompatybilności z iPhonami, ale właśnie się to zmienia.

Oficjalnie poinformowano bowiem, iż Android Wear wreszcie może współpracować iOS - konkretnie z modelami iPhone 5, 5C, 5S, 6 oraz 6 Plus z iOS 8.2+. Trzeba jednak zaznaczyć, iż obecnie korzystać może z tego jedynie LG Watch Urbane. Już wkrótce dołączyć mają do niego jednak SmartWatche przygotowane przez firmy Huawei, Asus i Motorola. Ograniczeń nie będzie naturalnie w przypadku nadchodzących urządzeń, które będą miały swoją premierę w przyszłości.

W oficjalnym sklepie Apple pojawiła się już odpowiednia aplikacja. Trzeba liczyć się jeszcze z pewnymi ograniczeniami, ale nie ma ich wiele, a wszystkie najważniejsze funkcje już działają, w bardzo podobny zresztą sposób jak w przypadku współpracy ze smartfonami pracującymi pod kontrolą systemu Android.

Zobaczymy, czy pomoże to zwiększyć popularność urządzeń z Android Wear. Taki właśnie jest plan.

Źródło: googleblog.blogspot, itunes.apple

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  + 100 Wasek
  • avatar
   Konto usunięte
   -9
   Serio ludzie którzy kupują tak wyśmienity sprzęt od Appla wgl tolerują obecność Androida? :P
   WTF!