Ciekawostki

Bitcoiny za przejęte czołgi? Tak grupa Anonymous chce walczyć z Rosją

przeczytasz w 1 min.

Agresja Rosji na Ukrainę uaktywniła hakerów z grupy Anonymous. Oprócz ataków na propagandowe media, grupa wpadła na sprytny pomysł przechwytywania czołgów.

Kilka dni temu hakerzy z grupy Anonymous oficjalnie poinformowali, że wypowiadają wojnę przeciwko rosyjskiemu rządowi. Zaczęło się od blokowania propagandowych mediów, operatorów internetu, ale przede wszystkim od atakowania infrastruktury rządu.

Teraz hakerzy wpadli na ciekawszy pomysł, który może uszczuplić rosyjską armię ze sprzętu.

Anonymous chcą odkupić czołgi. Płatność Bitcoinami

Anonimowi mieli opublikować komunikat, w którym proponują rosyjskim żołnierzom 52 tysięcy dolarów wypłacone w Bitcoinach za każdy poddany pojazd bojowy. Aby hakerzy mogli rozpoznać zainteresowanych ofertą, mają oni pomachać białą flagą i użyć hasła „milion”.

Hakerzy póki co jednak nie mają zbyt dużo zgromadzonych środków. W oficjalnym komunikacie czytamy:

Rosyjscy żołnierze, wszyscy, którzy chcą żyć ze swoimi rodzinami i dziećmi, globalna społeczność Anonymous zabrała 1 225 043 rubli w Bitcoinach, aby wam pomóc.

Czołgi biorące udział w akcji są dużo droższe (często to o koszt kilku milionów dolarów!). Czy znajdą się chętni na „odsprzedanie” sprzętu? Pewnie tak. O ile oferta anonimowych rzeczywiście jest prawdziwa.

Rosjanie rzucili się na kryptowaluty

Sankcje i blokowanie rosyjskiego rynku odbiły się na ogromnym spadku rubla. Rosyjska waluta jeszcze do niedawna była warta około 0,013 centa, podczas gdy teraz jest to około 0,009 centa (mówimy zatem o spadku blisko 1/3 w kilka dni).

Taka sytuacja miała zachęcić wielu Rosjan do przestawienia się właśnie na kryptowaluty – alternatywna waluta w takiej sytuacji mimo wszystko wydaje się dużo stabilniejsza. Naturalnie pojawiły się tutaj sugestie blokowania rosyjskich użytkowników, jednak duże giełdy (w tym Binance i Kraken) zdecydowały się nie wprowadzać takich ograniczeń.

Źródło: Crypto Potato

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyk
  4
  Cena krypto w ostatnich dniach jest dosc stabilna nie wydaje mi sie wiec zeby kupowanie przez Rosjan bylo tak powszechnym zjawiskiem.
  • avatar
   Fiona
   2
   Może tam wysłać naszego ministra obrony ??? W tej cenie byłby to niezły zakup. Trochę nowego sprzętu tam jest... A skoro kupiliśmy terenówki których nawet w san sebastian nie chcą to ten ruski sprzęt...... :P
   • avatar
    Mario2k
    1
    Przeca można im zablokować wychodzące ''zapytania'' pod konkretny adres np giełd krypto
    • avatar
     KingLee
     0
     i dobrze. Z założenia crypto ma być niemożliwe do zbanowania, czy to dla "dobrych" czy "złych" - to jest idea crypto
     • avatar
      kabanosek
      0
      W Kanadzie obydwa się protest kierowców ciężarówek (truckerów jeśli ktoś woli to nazwać). Pewnie większość słyszała o finansowaniu protestu za pomocą "gofundme". W momencie kiedy zbiórka okazała się sukcesem oczywiście środki zostały zamrożone i przekazane na jakieś tam charytatywne akcje ale mniejsza z tym.
      Takie protesty potrzebują oczywiście ludzi którzy potrzebują jedzenia, picia, ciepła (jest okres zimowy czyli paliwa agregaty itd) i do czego zmierzam. Zaczęto wykonywać przelewy na konta protestujących, także zaczęto wspierać ich kryptowalutami.
      JAKIE WIELKIE ZASKOCZENIE ŻE "PIENIĄDZ" KTÓRY MA KLUCZOWE HASŁA TAKIE JAK BLOCKCHAIN, DECENTRALIZACJA I BRAK MOŻLWOŚĆI KONTROLI PRZEZ RZĄDY ZOSTAŁY ZABLOKOWANE PRZEZ RZĄD KANADYJSKI ABY TRUCKERSI NIE MOGLI OPEROWAĆ ŚRODKAMI W TYM KRYPTO ABY OPŁACIĆ RACHUNKI CZY KUPIĆ JEDZENIE. Po prostu nie mogli spienieżyć bitcoina. Także pozdrawiam.
      • avatar
       silvver
       -1
       "globalna społeczność Anonymous zabrała 1 225 043 rubli w Bitcoinach"
       komu zabrała?
       • avatar
        pawelkorolko
        -1
        Z ramienia "Fundacji Pomoc Opiekunom" pomagam opiekunom dorosłych osób z niepełnosprawnością uzyskać Świadczenie Pielęgnacyjne w wysokości 2119 zł./m-c., zamiast 620 zł. (gdy taki zasiłek pobierają). Jeśli znasz Takie osoby - przekaż Im mój numer telefonu. Zapraszam do kontaktu: 602 799 853
        • avatar
         gusti
         0
         Zdaje się, że nikt nie zauważył, że autorowi poje**** się centy z dolarami. No, chyba że błąd dwóch rzędów jest akceptowalny na benchmark.pl