Aplikacje mobilne

Aplikacja YouTube z aktualizacją umożliwiającą prowadzenie transmisji na żywo

przeczytasz w 1 min.

YouTube poszerza możliwości swojej mobilnej aplikacji.

Transmisje na żywo stają się coraz popularniejszą formą przekazu w sieci. Nic dziwnego, że największe branżowe firmy starają się uczynić to rozwiązanie jak najbardziej przystępnym, także za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Tym razem mowa będzie o aplikacji mobilnej YouTube. Wprawdzie już jakiś czas temu pojawiła się w niej opcja live streaming, ale skorzystać mogło z niej bardzo ograniczone grono osób. Po ostatniej aktualizacja kwestia ta wygląda już zdecydowanie lepiej. Teoretycznie transmisję na żywo prowadzić może każdy.

Teoretycznie, ponieważ w praktyce doszukać można się jednego ograniczenia. Omawiana opcja dostępna jest dla tych, których konta na portalu YouTube posiadają przynajmniej 10 000 subskrybcji. Z czasem i ta bariera powinna zostać zniesiona. Po przeprowadzonej transmisji materiał zostanie zapisany.


Źródło: Digital Trends, thenextweb, YouTube Creator Academy

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dolph
  4
  Kolejny "pryszcz" nagrywający śmieci na YT... no to reklama dla youtube po byku hahahaha
  • avatar
   DeathArmy
   2
   10.000 subskrybcji, żeby streamować z telefonu? Trochę śmieszne, zważywszy na fakt, iż wcześniej istniała aplikacja Live on YouTube, która umożliwiała streamowanie każdemu, bez progów subskrybcji. Poza tym ciekawe czy funkcja streamowania działa tak samo stabilnie jak odtwarzanie video ;)

   Fajnie byłoby poznać jakieś wymagania co do konfiguracji telefonu, wiadomo przecież, że nie każdy nadaje się do streamu. Opcja zarezerwowana dla topowych smartfonów? Dostępna na każdej wersji androida? :v
   • avatar
    IzZy95
    0
    Lepiej jakby dali w końcu funkcję słuchania w tle...