Ciekawostki

Apple daleko w tyle? Konkurencja może jeszcze spać spokojnie

przeczytasz w 1 min.

“Jabłkowy” odpowiednik ChatuGPT “jest daleko w tyle za konkurencją” – zauważa analityk Ming-Chi Kuo, na którego doniesienia powołuje się portal Digital Trends. Apple ma pracować nad własnym AI, jednak w najbliższym czasie nie zaprezentuje odpowiedzi dla narzędzia od OpenAI.

Jeśli czekasz na premierę chatbota przygotowanego przez giganta z Cupertino, warto uzbroić się w cierpliwość. Ming-Chi Kuo zauważa, że narzędzie oparte o sztuczną inteligencję, nad którym pracuje Apple, nie zostanie w najbliższym czasie zaprezentowane przez przedsiębiorstwo.

Spostrzeżenia Kuo są zbliżone (choć w istocie nieco bardziej pesymistyczne dla fanów Apple) do doniesień Marka Gurmana, którego to zdaniem “Apple zamierza ogłosić znaczącą nowość związaną z AI w przyszłym roku”. 

Konkurencja Apple dla ChatuGPT jeszcze nie powstała

Chatbot AI, nad którym ma pracować właśnie firma zarządzana przez Tima Cooka, znajduje się najprawdopodobniej na takim etapie rozwoju, że nie należy spodziewać się jego premiery w nadchodzącym czasie. 

Kuo zwraca uwagę na potencjalne problemy, z którymi mierzy się Apple w tworzeniu swojego narzędzia, które powodują, że chatbot może być zaprezentowany najwcześniej w 2024 r., choć pojawiają się też sugestie, że może to być nawet 2025 r.

Dla giganta z Cupertino może to oznaczać, że pojawi się na rynku pełnym konkurencyjnych rozwiązań w latach, kiedy AI będzie rozwinięta jeszcze bardziej niż dzisiaj.

Digital Trends zwraca natomiast uwagę, że opóźnienia w premierze rozwiązania, nad którym pracuje Apple, nie są niczym zaskakującym. “Apple prawie nigdy nie spieszy się z wprowadzeniem na rynek nowej, nieprzetestowanej technologii” – czytamy. To podejście, które pozwala liderowi w branży technologicznej zidentyfikować problemy, z którymi boryka się konkurencja i wyeliminować je w swoim narzędziu.

Dzięki temu produkt Apple ma być lepszy i pozbawiony wad, które wpływałyby na użyteczność chatbota. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt dbałości o prywatność przez giganta z Cupertino – to kwestia, którą zdecydowanie należy rozwiązać podczas tworzenia narzędzia AI.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  1
  Srapple.
  • avatar
   MokryN
   1
   Będzie w tyle ale jak skończą to będą mieli osobiste AI które będę miał w kieszeni a reszta będzie chodziła na serwerach w Chinach.
   • avatar
    xxx.514
    1
    A jak wyjdzie to na głównym ekranie programu będzie "Zadaj jedno pytanie za jedyne 49,99$"
    • avatar
     sn00p
     -2
     Konkurencja śpi spokojnie ale dzieciaki z andoidami za 500 zł toczą pianę słysząc o czymkolwiek od Apple.
     • avatar
      piomiq
      0
      Ehh, ten tytuł.
      • avatar
       Lord_Nikkon
       0
       Dla mnie AI to ciekawostka ale faktem jest, że w wielu firmach się to blokuje na potęgę bo ludzie korzystają z tych systemów na potęgę i w sumie nie wiadomo kto pracuje, człowiek czy AI. Problem jest też taki, że nie do końca wiadomo gdzie lądują dane jakie "wtłoczymy" do AI. Mogą się np stać fragmentem bazy danych. Ja uważam, że do póki bawimy się tym to jest ok, ale nic więcej.

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login