Telefony

Apple chce uniezależnić się od Samsunga

przeczytasz w 1 min.

Czyżby na linii Samsung-Apple zaczęło jeszcze mocniej wrzeć? Po naszych doniesieniach dotyczących pozwów składanych przez obydwie firmy, Apple podjęło nowe działania.

Może wskazywać na to fakt, iż Apple chce częściowo uniezależnić się od Samsunga, który dostarcza podzespołów do produktów firmy z Cupertino, i szuka innego wykonawcy układów. Najlepszym tego dowodem jest rozpoczęcie rozmów Apple z TSMC, firmą produkującą układy krzemowe m.in. dla Nvidii oraz AMD.

Samsung vs Apple

Samsung jednak nie musi się martwić, gdyż w najgorszym dla niego przypadku TSMC przejmie 20-30% produkcji. Oznacza to, iż Apple i tak będzie polegać głównie na koreańskim gigancie, który wskutek ciągłych pozwów może stawiać coraz to trudniejsze dla Apple warunki. Na korzyść Samsunga działa też fakt, iż TSMC ma problemy z produkcją układów Qualcomma w procesie technologicznym 28 nm.

Jak myślicie, Samsung będzie konsekwentnie produkował części dla Apple, czy może jednak w odpowiednim momencie spróbuje odwrócić się od firmy z Cupertino, by lepiej wypromować swoje telefony i tablety z systemem Android?

Więcej o elektronicznych konfliktach:

Źródło: DailyTech

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jak myślicie, próby podbicia przez benchamark.pl ilości odsłon serwisu poprzez pisanie pytania pod każdym newsem się udadzą czy też spalą na panewce?

  Osobiśie życzę im jak najlepiej!
  • avatar
   Stork
   0
   Jasne, że bedzie produkował w dalszym ciagu uklady dla apple, przeciez iphone i inne gadzety apple sie bardzo dobrze sprzedaja, a samsung ma w tym interes.

   Negatywna reklama to tez reklama ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "w procesie technologicznym 28 mm"??

    Coraz większe te układy robią :)
    • avatar
     wildthink
     0
     Przecież nie obrażą się na apple jak dzieci w piaskownicy, robią z nimi interesy, a że klient trochę problematyczny, nie szkodzi - byle płacił.
     • avatar
      IronFe
      0
      Obrażać się oczywiście ze nie, ale podnieść ceny o 20% to już inne sprawa
      • avatar
       KamilSTI
       0
       Jak tak Steve'owi źle to niech sam sobie produkuje te komponenty a nie robi łaskę smamsungowi że z nim współpracuje ;)