Tablety

Majowa premiera Appla’a zapowiada się coraz ciekawiej. Nawet jeśli masz w nosie iPady

przeczytasz w 2 min.

Coraz więcej wskazuje na to, że nowe iPady nie będą jedyną gwiazdą nadchodzącej konferencji Apple’a.

Apple ujawnił właśnie raport finansowy za pierwsze trzy miesiące 2024, który wskazuje na 10-procentowy spadek sprzedaży iPhone'ów rok do roku. Zdaniem Reutersa, inwestorzy są zaniepokojeni spadkami w kontekście opieszałości Apple’a w implementacji generatywnej sztucznej inteligencji. To najważniejszy trend ostatnich lat, a producent iPhone’ów wciąż nie odpowiedział na działania Samsunga czy Google’a. 

Co prawda oczekuje się, że nadchodzący iPhone 16 zostanie nafaszerowany funkcjami AI, ale do jego premiery zostały jeszcze jakieś cztery miesiące. Lub - jak kto woli - jeszcze jedno kwartalne spotkanie z inwestorami. A w obecnej sytuacji firma nie bardzo może sobie pozwolić na zwlekanie z zajawieniem nowości tak długo. 

Nie dziwi więc, że pracownicy Apple’a w dość oczywisty sposób sugerują, że temat sztucznej inteligencji zostanie poruszony już podczas czerwcowej konferencji WWDC 2024. Niewykluczone jednak, że Tim Cook zdradzi co nieco jeszcze wcześniej. 

Nowe iPady z funkcjami AI?

Na 7 maja Apple zaplanował wydarzenie, podczas którego - według przecieków - mają zostać zaprezentowane nowe iPady z linii Pro oraz Air. Lista spodziewanych nowości obejmuje ekrany OLED w topowych modelach czy zupełnie nowy rysik reagujący na gest ściśnięcia. 

The Washington Post twierdzi jednak, że podczas premiery iPadów Apple może zademonstrować lub zajawić przynajmniej część funkcji AI, które docelowo trafią także do iPhone’a. 

Nie byłby to pierwszy raz, gdy Apple rozpoczyna implementację kluczowych funkcji od tabletów. Sensor detekcji głębi LiDAR - który był lokomotywą marketingową iPhone’a 12 Pro z 2020 roku - pół roku wcześniej trafił na pokład iPada Pro. Od tabletów Apple zaczął także wdrażanie 120-hercowych ekranów ProMotion. 

Dodatkowo konferencja "Let Loose" promowana jest w mediach społecznościowych jako "wydarzenie Apple’a innego rodzaju". Wygląda więc na to, że tematem powinny się zainteresować nawet osoby, które tablety mają w nosie. 

Relację z premiery Apple’a znajdziecie na łamach benchmark.pl już 7 marca w godzinach wieczornych.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Wojt_wro
    1
    Czy aby na pewno 7 marca?