Wydarzenia

Nowa fabryka Apple w USA zasilana energią z odnawialnych źródeł

przeczytasz w 1 min.

Producent iPhone’ów zapowiedział także, że w nowym zakładzie w Arizonie pracę znajdą co najmniej 2 tysiące osób.

Apple Arizona fabryka

Sytuacja w azjatyckich fabrykach wzbudza coraz więcej kontrowersji i firma Apple postanowiła działać. Poinformowała właśnie o swoich najnowszych planach – wkrótce otworzy nową, własną fabrykę. Zakład zostanie wybudowany w stanie Arizonie, a konkretnie w Mesa.

Ma to być jedna z najważniejszych fabryk giganta z Cupertino. Będzie tak między innymi dlatego, że – zgodnie z informacjami podanymi przez producenta – będzie zasilane w stu procentach energią z odnawialnych źródeł. Producent iPhone’ów zapowiedział także, że w nowym zakładzie pracę znajdą co najmniej 2 tysiące osób.

Co konkretnie produkowane będzie przez tych ludzi? Zgodnie z zapowiedzią – sprzęt do fabryki dostarczany będzie przez GT Advanced Technology i wykorzystywany do produkcji materiałów z szafiru. Ten z kolei znajduje swoje zastosowanie w smartfonach z rodziny iPhone – w soczewkach aparatów oraz w głównym przycisku.

Apple iPhone przycisk

„Jesteśmy dumni z rozszerzenia produkcji na naszych rodzimych terenach. Dzięki nowemu obiektowi w Arizonie utworzymy ponad 2000 miejsc pracy. W nowej fabryce produkowane będą komponenty do produktów Apple. Sam zakład działać będzie w stu procentach zasilany przez odnawialne źródła energii” – powiedziała Kristin Huguet, rzeczniczka Apple.

Gubernator Arizony, Jan Brewer nie krył satysfakcji z ruchu giganta. – „Apple jest bezsprzecznie jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie i cieszę się, że mogę powitać ją w Arizonie. Ich inwestycje w odnawialne źródła energii wpłyną na rozwój naszej zielonej sieci energetycznej oraz może spowodować tworzenie nowych znaczących źródeł energii słonecznej i geotermalnej”.

Źródło: CNET, 9to5Mac, Pocket-lint

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Barcelonczyk
  9
  Do zwolenników Apple na pewno nie należę, jednak za taki ruch mają u mnie ogromnego plusa. Gdyby więcej firm preferowało produkcję w rodzimym kraju (głownie w celu tworzenia miejsc pracy), zamiast produkcji w Chinach świat byłby piękniejszy :)
  • avatar
   erell
   3
   Niskie te budynki może już nikt nie będzie skakał przez okno ?
   • avatar
    Varso
    2
    Ciekawe jakie to źródła odnawialne będą zasilać tą fabrykę dla 2tyś ludzi.
    Gadka marketingowa o energii słonecznej ... skończy się na paru m2 na dachu dla reklamy i wiatraku, a większość będzie ciągnięta ze spalania odchodów indyków albo oleju roślinnego, które należą do odnawialnych źródeł energii ;)
    • avatar
     StartX_pl
     1
     Mi się wydaje, że nie chodzi o kontrowersje tylko o kasę, tzn. zarobki i płace w Chinach urosły tak, że coraz mniej opłaca się tam prowadzić produkcję.
     • avatar
      jeomax.co.uk
      0
      LOL.
      Czytajac to nasunelo mi sie skojarzenie: szefostwo z Cupertino zafundowalo swoim pracownikom stoleczki z pedalami, a ci w trakcie wykonywania obowiazkow sluzbowych zawziecie pedaluja, co w skali tysiaca pracownikow calkowicie pokrywa zapotzrebowanie fabryki na prad ;-)
      • avatar
       Askvoll
       0
       Jakby ogłosili, że fabryka będzie na węgiel to źle, ze źródeł odnawialnych - źle, perpetum mobile też źle. Ludzie, jak Wam dogodzić? Hejtujecie tak bezmyślnie, czy należycie do tych, którym płacą za takie wpisy?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Szkoda, że nie w Polsce.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         bajeczka PRowa a Wy to łykacie jak pelikany :)