Ciekawostki

Mamy rozejm - Apple i Google wycofują się z wojny patentowej

przeczytasz w 1 min.

Giganci składają broń.

Apple Google wojna

Wojny patentowe – dotyczące głównie rozwiązań mobilnych – ciągną się od wielu już lat. Wygląda jednak na to, że wreszcie nadchodzi ich kres. No, przynajmniej jeśli chodzi o te pomiędzy GoogleApple

Dwaj giganci branży oficjalnie ogłosili bowiem na łamach The Wall Street Journal, że składają broń i decydują się na rozejm. Postanowili jednocześnie, że wszystkie niedokończone postępowania przeciwko sobie uznają za zamknięte (bez orzekania o winie), a zamiast tego połączą siły i powalczą o zmianę prawa patentowego w Stanach Zjednoczonych. 

Trzeba jednak w tym miejscu podkreślić, że rozejm nie oznacza w tym przypadku porozumienia patentowego (Google zawarło takie na przykład na początku tego roku z firmą Samsung) i producenci nie będą mogli wzajemnie wykorzystywać prawnie chronionych rozwiązań technologicznych. Co to, to nie.

Poza tym trzeba mieć na uwadze, że Apple zdecydowało się na rozejm z Google, ale zdecydowanie nie z Samsungiem. W tym przypadku gigant z nadgryzionym jabłkiem w logo nie zamierza odpuszczać. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę, że na początku tego miesiąca wzbogacił się w ten sposób o 120 milionów dolarów.

Źródło: BGR, Wall Street Journal, TIME

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  Jobs się w grobie przewraca :P
  • avatar
   baca130
   17
   Patenty tylko niepotrzebnie hamują rozwój techniki. Powinni też ograniczyć jakoś to a nie zrobią ikonkę z zaokrąglonymi rogami, dadzą na to patent, ktoś to użyje nawet nieświadomie i już mogą czerpać korzyści z odszkodowania. To jest chore. Nie mówię o prawdziwych dokonaniach typu lepszy typ baterii, ulepszony wyświetlacz, jakiś dobrze napisany algorytm, bo tam jest rzeczywisty wkład włożony.
   • avatar
    Konto usunięte
    9
    120 mln dolarów to jest kropla w morzu Samsunga, biorąc pod uwage udział w rynku , mają spokój na kilka kolejnych lat, Apple jedyne co może to wyłudzać kase, co tam że biorą od nich połowe części do iphona, ale prawa nie zmienią a Samsung co roku ściąga miliardy, a ta reszta lg nokia sony htc to paprochy dzielą sie resztkami
    • avatar
     Konto usunięte
     6
     ta głupawa wojna dotyzcy USA gdzie prawo ogólnie jest tak kretyńskie, że pozwala na oskarżenie kawiarni jeśli rozlejesz sobie kawę na ubranie, i to samodzielnie. od tego właśnie momentu w mcdonald kubki z napojami mają przykrywkę.
     • avatar
      Konto usunięte
      5
      Apple i Google wycofują się z wojny patentowej


      Tak, a Święty Mikołaj naprawdę istnieje i popierdziela na rudolfach ze śweicącymi noskami.
      • avatar
       Maxdamage
       0
       To wygladalo pewnie nastepujaco:

       Apple: "Pozwiemy wam dupe i jaja! Pojdziecie z torbami!"
       Google: " Wyrzucimy was z wyszukirwarki "
       Apple: " Ale szefie...kierowniku...dogadamy sie jakos...hie hie"
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Oni się dogadali i razem będą prawo formować pod siebie