Laptopy

Apple MacBook Pro 15 - wadliwe baterie mogą doprowadzić do pożaru

przeczytasz w 1 min.

Usterka dotyczy modeli MacBook Pro 15 z 2015 roku, które były sprzedawane na całym świecie. Producent już rozpoczął program wymiany wadliwych egzemplarzy.

Już nie raz informowaliśmy o problemach z laptopami Apple MacBook Pro – ostatnio była to wadliwa klawiatura oraz problemy z podświetleniem ekranu. Tym razem defekt ma dotyczyć baterii, która może się przegrzewać i doprowadzić do uszkodzenia sprzętu lub nawet pożaru.

Usterka występuje w modelu MacBook Pro 15 Retina, który był sprzedawany między wrześniem 2015 roku a lutym 2017 roku. Co istotne, problem ma pojawiać się w konstrukcjach dostępnych na całym świecie (w tym również w Polsce).

Producent przyznał się do błędu i rozpoczął program wymiany wadliwych egzemplarzy. Jeżeli posiadacie wspomniany model (Retina, 15-inch, Mid 2015), sprawdźcie na tej stronie czy Wasz egzemplarz kwalifikuje się do wymiany.

Wymiany można dokonać u autoryzowanego dystrybutora, w sklepie Apple Store lub wysyłką bezpośrednio do Apple Repair Center. Cały proces jest bezpłatny i powinien potrwać jakieś 1 – 2 tygodnie.

Źródło: Apple

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mavis
  7
  Wtopa za wtopą ...
  • avatar
   Dragonik
   7
   A taki sprzęt elitarny za który warto przepłacać no proszę, proszę
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Może jakby laptop miał 20 mm grubości, porządne chłodzenie, porządne zawiasy, porządną obudowę to by działał idealnie. Ale nie, laptop musi mieć 5 mm grubości, w tym ekran 1,5 mm, klawisze 0,5 mm wysokości musi być klejony żeby pod wpływem temperatury i słabego chłodzenia zawiasy się odklejały i kosztować krocie. A obudowa niech zacznie pękać po 2 latach. To jest właśnie model biznesowy Apple.