Telefony

Apple pozywa HTC, stanowcza reakcja Google.

przeczytasz w 1 min.

Patentowe wojny trwają w najlepsze. Tym razem Apple ma za złe HTC to, że kopiują ich pomysły wykorzystane przy produkcji iPhone'a. Google uważa, że jest to przede wszystkim atak w Android OS i - jak zapowiada - nie będzie stać bezczynnie.

Zdaniem Apple, HTC naruszyło aż dwadzieścia patentów związanych zarówno z interfejsem, jak i rozwiązaniami sprzętowymi. Choć nie znamy szczegółów, a pozew jest szczelnie zamknięty w Sądzie Federalnym Delaware, można się domyślać, że mowa także o technologii multi-touch. Tajwański koncern ze spokojem przyjął zarzuty ze strony samego Steve'a Jobsa.

A kilka godzin później wiedzieliśmy czemu - do akcji postanowiło wkroczyć samo Google, zaś jego reakcja była szybka i zdecydowana niczym w najlepszym filmie akcji. Internetowy koncern przyznaje, że choć bezpośrednio nie został wymieniony w pozwie, czuje się dotknięty atakami na ich największego partnera strategicznego i będzie go bronić z całych swoich sił.

Przypomnijmy - HTC, który w ostatnim czasie wydał kilka bardzo ciepło ocenianych modeli, to wielki przyjaciel systemu operacyjnego Android OS. To także we współpracy z HTC powstał pierwszy telefon od Google - Nexus One. Nazwa Apple na sądowej wokandzie pojawia się natomiast dość często. Nie tak dawno temu firma musiała bronić się przed podobnymi zarzutami ze strony Nokii. Wciąż nie znamy finału tej sprawy, która może się zakończyć nawet całkowitym zablokowaniem iPhone'a na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Unviredwiev

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  "Wciąż nie znamy finału tej sprawy, która może się zakończyć nawet całkowitym zbanowaniem iPhone'a na terenie Stanów Zjednoczonych."

  Ja przepraszam, ale co to znaczy "zbanowaniem"? Brakuje słów w naszym rodzimym języku?
  • avatar
   m4rcin
   0
   Literówka: "Nie tak dawno temu firma musiała bronić się przed podobnymi zarzutami ZE SPRAWY Nokii."

   Może Apple poczuło konkurencje w postaci HD2? Trzeba się w końcu jakoś bronić.
   • avatar
    pscager
    0
    Apple chciało by najlepiej zagarnąć cały rynek :/ Jak nie ma konkurencji to cierpią na tym klienci, rzecz jasna..w postaci wydanych $$
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A ja mam inna koncepcje. Chyba ten szum apple robi przed wydaniem kolejnego iphone'a. Bo wyglada na to ze android obiera im rynek
     • avatar
      Darkeners
      0
      Na internecie jest lista, za co Apple oskarza HTC, są tam takie pierdoły jak sposób odblokowywania ekranu (trzeba przesunac palcem) itp. itd. generalnie rzecz biorac pierdoły.

      Z drugiej strony, Apple samo pod sobą dołki kopie, HTC działa na rynku 13 lat jak samo przyznało i ma sporo patentów, pytanie czy zgloszonych w USA... jak tak, to jak Apple dalej tak poleci, to pewnie HTC samo zacznie bezsensowne pozwy, byleby dowalic Apple ; d