Ciekawostki

Apple przyznaje, że nowe komputery iMac lubią się wieszać

przeczytasz w 0 min.

Koncern Apple potwierdził istnienie problemu, który sprawia, że niektóre komputery iMac zawieszają się, wymagając twardego resetu. W sierpniu Apple zaprezentował nową linię komputerów iMac w eleganckiej, aluminiowej obudowie. Wielu użytkowników, którzy skusili się na tę ofertę zaczęło ostatnio narzekać, że komputery się wieszają.

Winowajcą takiego stanu rzeczy okazał się niedawno wypuszczony Update 1.1 do iMaca. To po jego instalacji komputery zaczęły sprawiać problemy, wieszając się w najmniej spodziewanym momencie. Problem jest związany ze sterownikiem do wbudowanej w komputery karty graficznej ATI Radeon HD.


Póki co Apple nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia na temat powodu wieszania się komputerów, zapewnił jedynie, że wkrótce dostarczy odpowiednią poprawkę. Wielu użytkowników radzi, aby odinstalować nowe sterowniki do karty graficznej i zainstalować ich poprzednią wersję, co rozwiązuje problem.

Wygląda więc na to, że powyższe kłopoty z nowymi iMacami są przejściowe i wraz z nadejściem update 1.2 znikną na zawsze. Tym niemniej jest to pewien kamyczek do ogródka Apple, którego komputery przez wielu użytkowników uznawane są za niezawieszalne. Z drugiej strony, na źle napisanych sterownikach nawet najlepszy system potrafi się wyłożyć.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!