Ciekawostki

Apple najbardziej innowacyjną firmą 2018

przeczytasz w 1 min.

Jak co roku zespół Fast Company przygotował zestawienie pięćdziesięciu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła firma Apple. Wysoko są też Netflix, Amazon i Spotify.

Apple to najbardziej innowacyjna firma 2018 roku – przynajmniej według rankingu, który jak co roku przygotował zespół Fast Company. Gigant z Cupertino zwyciężył z ponad 350 innymi przedsiębiorstwami. 

Dla Apple oznacza to awans o trzy miejsca – w ubiegłym roku przegrało ono z firmami Amazon, Google i Uber. W tym roku ta pierwsza zajęła piątą pozycję, a pozostałe dwie w ogóle nie zmieściły się w czołowej pięćdziesiątce.

Skąd decyzja o umieszczeniu Apple na pierwszym miejscu? – „Firma, która nie miała hitu od czasów iPada w 2010 roku, miała świetny rok 2017: bezprzewodowe AirPody stały się wszechobecne w Stanach, Apple Watch Series 3 to bestseller, ARKit został przyjęty przez developerów, a iPhone X zrobił wrażenie nawet na sceptykach”, tłumaczy Fast Company.

Warto też wspomnieć, że na drugim miejscu znalazł się Netflix, a na dziewiątym Spotify, a więc odpowiednio giganci strumieniowania wideo i audio. Ten pierwszy głównie za wykorzystanie potencjału drzemiącego w urządzeniach mobilnych, drugi zaś za precyzyjne wskazywanie użytkownikom nowych obiektów słuchowych uniesień.

Najbardziej innowacyjne firmy 2018:

 1. Apple
 2. Netflix
 3. Square
 4. Tencent
 5. Amazon
 6. Patagonia
 7. CVS Health
 8. The Washington Post
 9. Spotify
 10. NBA

Na jedenastej pozycji uplasowało się Marvel Studios (za kształtowanie przyszłości mediów), na dwunastej – Instagram (za wywoływanie emocji), na czternastej – SpaceX (za przybliżanie kosmosu), a na osiemnastej – Nintendo (po prostu za swoją konsolę Nintendo Switch). Dalej mamy Slacka na 32., DJI na 35., Activision Blizzard na 38. i Pinterest na 41. Pełna lista dostępna jest na stronie Fast Company.

Źródło: Fast Company, Softpedia

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jaredj
  19
  AirPod - to samo co Echo i google home i to ma być innowacyjne? iPhone X, którego detekcję twarzy może oszukać członek rodziny (syn - matka), a największą innowacyjnością iWatcha trzeciego jest to, że jest bestsellerem???? Nie mam więcej pytań. Generalnie to poza chyba SpaceX to żadnej z firm z tej pierwszej 10 nie widzę jako innowacyjnej. A SpaceX - udane lądowania na Ziemi - tego nikt jeszcze nie zrobił. I oni są na 14 miejscu. Ktoś ma zamiast mózgu worek gadżetów chyba.
  • avatar
   stach122
   14
   aż oplułem monitor, dobra, stworzyli rzeczywiście rewolucyjny detektor twarzy ale już najbardziej innowacyjna? Pfy, dobre żarty.
   • avatar
    bodziokrak
    4
    Oskarów jeszcze nie ma za najlepszy film poprzedniego roku a tutaj nagrody za najbardziej innowacyjną firmę już obecnego. Rok dopiero się zaczął, może poczekać z tymi oklaskami do końca roku, ewentualnie na początku 2019.
    • avatar
     pheonix1
     4
     Artykuł sponsorowany ??
     Zmieńcie tytuł bo to STEK BZDUR !!!
     • avatar
      Łotr1
      3
      Tak wygląda amerykańskie postrzegania świata. Nie tęsknię za zniesieniem wiz :)
      • avatar
       Wasek
       2
       Za nowego iPhone'a 8 powinni być na dole tej listy a nie na szczycie.. iPhone X jest bardzo ładnym (według mnie) telefonem ale innowacyjny to by był jakby miał czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu tak jak zakładali ludzie.
       • avatar
        jacorf
        1
        Żydki się wzajemnie obdarowują nagrodami. Nic nowego
        • avatar
         projectdarkstar
         1
         Widać nie wiedzą, co oznacza słowo "innowacja" i mylą ją w wynikami sprzedaży.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          The Apple Wine Connoisseurs Club wybrał najlepsze wino 2018r. To jest wydarzenie!
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           The Apple Wine Connoisseurs Club wybrał najlepsze wino 2018r. To jest wydarzenie!
           • avatar
            grzech7
            0
            Buhahahahahahahaha I tyle na temat!
            • avatar
             astutus
             0
             chyba tym co ukladali ten ranking, nie chcialo w tym roku zrobic dobrgo research'a, w statni dzien uznali: "trzeba zrobic raport.. eeeee... no dobra Apple!"
             • avatar
              cattani43
              0
              To naturalne, taki trend światowy panuje już od dekady. Nasze najlepsze, my się nie mylimy i nie myliliśmy się w przeszłości wszystko co złe to inni, a co dobre to my. Ze szpiegów robi się bohaterów, z bandytów wzorce do naśladowania itd. Zero prawdziwych wartości.
              Rozumiem, że stworzyli skuter kosmiczny ale za powielanie pomysłów innych - innowacją zwane ....