Laptopy

Apple zaprezentowało nowe MacBooki

przeczytasz w 1 min.

Firma z Cupertino zaprezentowała nowe notebooki z serii MacBook oraz MacBook Pro. Apple po raz pierwszy postanowiło wyposażyć MacBooki w aluminiowe obudowy, które były wcześniej dostępne tylko do maszyn w wersji Pro. Do wyprodukowania ich użyto nowej technologii, polegającej na wycinaniu obudowy z jednej bryły aluminium, co zmniejsza ilość części, oraz redukuje wagę. Zdecydowano się także na zastosowanie podświetlania matrycy LCD przy pomocy diod LED, co przyczynia się do zmniejszenia poboru prądu, a przez co przedłuża czas działania baterii. Sama matryca znajduje się za tafla hartowanego szkła, zwiększając odporność ekranu na zarysowania, rozwiązanie znane miedzy innymi z iPhone oraz iPod Touch.

Nowe MacBooki otrzymają także technologie Multi-Touch, dostępną wcześniej w modelu MacBook Air. Do większych rewolucji doszło także we wnętrzu maszyn, a mianowicie Apple postanowiło zrezygnować z chipsetu Intela, na rzecz chipu nVidii nForce, z zintegrowaną grafiką 9400GT. To posunięcie spowodowało przyspieszenie tańszych modeli w porównaniu do poprzedniej serii, oraz w wersji Pro dało możliwość włączenia Hybrid SLI, pozwalając oszczędzać energie, kiedy nie korzystamy z wymagających aplikacji. Ekologów powinno ucieszyć, że wszystkie powyższe zabiegi przyczyniły się do zmniejszenia szkodliwości maszyn, poprzez wyeliminowanie szkodliwych substancji przy produkcji urządzeń, a te same powinny być bardziej energooszczędne.

Zmieniły się także ceny, najtańszy MacBook, choć w wersji plastikowej (typ obudowy jak i wyposażenia, pochodzi z po przedniej serii) kosztuje 999$. Cena najtańszej wersji aluminiowej, która pewnie przyciągnie nie jednego purystę, jest ustalona 1299$. Osobiście bym się nie obraził, gdyby jeden trafił w moje ręce.

Więcej informacji możecie znaleźć pod adresem: www.apple.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Kurde, nie byłoby tak źle, gdyby nie ta cena.

  W Europie 1200 euro, a wersja pro od 1800... Ciut drogo, jak na kieszeń biednego studenta :P
  • avatar
   tomeks16
   0
   W Polsce sklepy doliczą sobie 45% marży i sprawa gotowa ;] Takie życie. Albo wyjedziesz i tęsknisz, albo zostajesz i kręcisz...