Chłodzenie

Arctic Accelero Hybrid: chłodzenie kart graficznych łączy wodę i powietrze

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Połączy moc cieczy i powietrza

Arctic planuje wprowadzić do swojej oferty hybrydowy układ chłodzenia kart graficznych, który wykorzystywać będzie zarówno powietrze, jak i ciecz.

Nie od dziś wiadomo, że jedną z wydajniejszych metod schłodzenia podzespołów komputerowych jest chłodzenie wodne. Na ogół lepiej sobie ono radzi z odprowadzeniem dużych ilości ciepła, a przy okazji generuje mniej hałasu. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni zainteresować się kompaktowymi układami chłodzenia cieczą, które już od jakiegoś czasu zdobywają coraz większą popularność. Okazuje się, że tego typu konstrukcjami jest również zainteresowana szwajcarska firma Arctic.

projekt chłodzenia Arctic Accelero Hybrid

Producent pracuje nad nowym chłodzeniem dla kart graficznych, które nosić będzie nazwę Accelero Hybrid i będzie przeznaczone zarówno dla modeli AMD Radeon, jak i Nvidia GeForce. Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja ta będzie łączyć dwa czynniki chłodnicze. Gorętszy procesor graficzny schłodzi ciecz, natomiast chłodniejsze regulatory napięcia i kości pamięci będą owiewane przez turbinę. Całość zostanie przykryte efektowną obudową.

projekt chłodzenia Arctic Accelero Hybrid - widok z góry

Niestety nie wiemy kiedy i w jakiej cenie Arctic Accelero Hybrid trafi do sprzedaży.
 

Więcej o chłodzeniu kart graficznych:

Źródło: Sweclockers

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gingesse
  a ja bym chciał to zobaczyć na prawdę, bo to co jest w CADzie i to co jest w rzeczywistości nie zawsze się ze sobą pokrywa
 • avatar
  xeniu
  polecam poczytać co to turbina:) aż się zalogować musiałem, żeby takich głupot więcej nie czytać..
 • avatar
  pit1337
  Pewnie będzie taki sam bezsens jak w wypadku 'kompaktowych' chłodzeń cieczą dla CPU - cena znacznie wyższa od chłodzeń powietrznych o tej samej wydajności, a głośność ta sama albo i nawet większa...
 • avatar
  PiFF-PaFF
  Jak cena samego chłodzenia będzie porównywalna do GPU fullcover to lipa, bo i tak babranie z układem wodnym jest, więc komu jeszcze potrzebna szeleszcząca turbina, moim zdaniem fail, ale kto wie może się przyjmie.


  Typowe chłodzenie wodą też łączy wodę i powietrze(czymś trza przewiać chłodnicę:D)

  Pozdro
  PiFF
 • avatar
  gicior
  Nawet ciekawie się to prezentuję.Zobaczymy jak z ceną.
 • avatar
  gicior
  @trochę jak tyłek ferrari:)
 • avatar
  gicior
  no:)
 • avatar
  usuniety_ea0769b7b0c8
  Zapowiada się bardzo fajnie :)
 • avatar
  Szymon331
  Skoro mamy już wszystkie elementy chłodzenia wodnego: jakiś blok, chłodnicę, przewody, pompkę etc to szkóda im bylo puścić to jeszcze na pozostały fragment karty?
 • avatar
  kruk200
  czyli ani to ani to to takie niewiadomo co jako nowość a już widziałem chyba z 3 takie konstrukcje na necie i jedną na realu blok wodny na gpu + doczepiony do tego wiatrak i kawałek wytłoczki jak będzie powyżej 150zł (choć i to nie mało) to za drogie