Peryferia

Armac Multi M3+3: listwa zabezpieczająca z funkcją oszczędzania energii

przeczytasz w 1 min.

Listwa Armac Multi M3+3 jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych i trzech długościach przewodu.

Firma Armac wprowadziła na rynek listwę zabezpieczającą Multi M3+3, która ma za zadanie ograniczyć pobór energii elektrycznej oraz dodatkowo zabezpieczyć urządzenia gospodarstwa domowego.

Ilość sprzętu elektronicznego w gospodarstwach domowych z roku na rok niepostrzeżenie wzrasta. Część z nich wymaga stałego poboru prądu, ale są też takie, z których korzysta się sporadycznie, a mimo to tkwią podłączone do gniazd zasilających. Właśnie z myślą o takim scenariuszu zaprojektowano listwę Multi M3+3 – została ona wyposażona w sześć gniazd z uziemieniem. Trzy z nich – niezależne, oznaczone na czerwono, są przeznaczone do urządzeń wymagających stałego poboru prądu takich jak lodówka czy tuner telewizyjny. Pozostałe trzy gniazda są przeznaczone do sprzętu używanego sporadycznie jak ładowarka czy drukarka. Za pomocą jednego przycisku można je szybko odłączyć od sieci, dzięki czemu użytkownik nie musi wyjmować trzech wtyczek z osobna.

Armac Multi M3+3 listwa zasilająca

Produkt Armaca posiada automatyczny bezpiecznik, który ma zapewniać ochronę w razie skoków napięcia, powstałych na skutek wyładowań atmosferycznych lub awarii samej instalacji elektrycznej. Jak zapewnia producent jej obudowę wykonano z samogasnącego tworzywa sztucznego, dzięki czemu w razie awarii sama listwa nie stanie się dodatkowym źródłem pożaru. To jednak nie wszystko, bo urządzenie posiada specjalne zabezpieczenie, które uniemożliwia wetknięcie do otworów gniazd sieciowych palców lub innych niedużych przedmiotów, tym samym chroniąc dzieci i dorosłych przed przypadkowym porażeniem prądem elektrycznym.

Cechy produktu Multi M3+3:

 • 6 gniazd (3 gniazda wyłączane wyłącznikiem, 3 gniazda z napięciem ciągłym)
 • Bezpiecznik automatyczny o charakterystyce zwłocznej 10A/250V lub 16A/250V
 • System ochrony przeciwporażeniowej
 • Obudowa wykonana z samogasnącego tworzywa sztucznego
 • Napięcie znamionowe ~230 V, częstotliwość 50 Hz

Armac M3+3 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białym i czarnym o długości przewodu 1,5 m, 2,5 m oraz 4,5 m. Najtańsza wersja kosztuje około 29 złotych.

Źródło: Armac

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marcadir
  4
  Za podobne pieniądze kupiłem w biedronce przedłużacz na 5 wtyczek, który oprócz głównego wyłącznika ma osobne wyłączniki do każdego gniazda... więc jest pełna dowolność włączeń/wyłączeń.
  • avatar
   kokosnh
   4
   Czyli listwa którą można wyłączyć tylko w połowie...
   • avatar
    pablo11
    1
    Jakaż to oszczędność energii ?? Przez wyłączenie części tylko urządzeń ?? Bo na pewno nie w inny sposób.
    Już się bałem że reklamujecie produkt typu ,,cudowne urządzenie zmniejszające pobór prądu" które na dobrą sprawę zmniejszają pobór mocy biernej indukcyjnej (jak jej nie ma to zwiększają pobór mocy biernej pojemnościowej (2x droższej)). Za którą i tak sie nie płaci w domach prywatnych(płaci się jedynie za czynną, która przez tego typu urządzenia jest niezauważalnie powiększana- kondensatory sa prawie idealne).Tego typu zabezpieczenie przed dziećmi wkładającymi coś do gniazdka jest mało pewne (a gdy uda się wepchnąć coś dzieciom to jest nawet szkodliwe bo trzymają przedmiot z całej siły). Zabezpieczenie automatyczne (załączane guzikiem) chroni ewentualnie przed spaleniem się urządzeń jeśli akurat pasuje a w domu mamy różnicówkę (która zwykle ma szybszą reakcję na jakiekolwiek groźne napiecie na obudowie urządzenia 1 klasy ochronności.
    A brak jakiejkolwiek ochrony przed przepięciami dla komputera... CZy naprawdę warystory itp. są tak drogie by nie montować ich w takich listwach ?? Z punktu widzenia dzisiejszych instalacji w TNC-S czy TNS z zastosowaniem zabezpieczeń różnicowoprądowych oraz dobrze dobranymi zabezpieczeniami takie listwy są równie bezpieczne jak te z lidla za 5 zł.
    • avatar
     kola01
     0
     A mnie najbardziej rozbawiło zdanie: "Produkt Armaca posiada automatyczny bezpiecznik, który ma zapewniać ochronę w razie skoków napięcia, powstałych na skutek wyładowań atmosferycznych".

     Od kiedy to bezpiecznik zabezpiecza przed skokami napięcia czy skutkami wyładowań atmosferycznych ????? Jak piorun walnie w instalację to żadna listwa nawet z najlepszym bezpiecznikiem nie pomoże... a zwłaszcza z takim mini bezpiecznikiem jak tu. Ten bezpiecznik w listwie służy zupełnie czemu innemu ale autor tego artykułu najwyraźniej nie ma o tym pojęcia.