Karty graficzne

Armored Warfare na zintegrowanych grafikach Intela i AMD

przeczytasz w 1 min.

Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy czołgista nie jesteś ograniczony do WOT. Ciekawą propozycją jest również Armored Warfare

Armored Warfare to ciekawa alternatywa dla World Of Tanks. Z pewnością gra jest bardziej dynamiczna niż znany WOT, ale jak wygląda kwestia wymagań sprzętowych?

Sprawdziliśmy działanie Armored Warfare na grafikach zintegrowanych z procesorami Intel Skylake (Core i7 6700K) oraz AMD APU Godavari (A10-7870K).

Bezpośrednie porównanie obu tych układów jest mało sensowne z powodu różnic obu konstrukcji (zwłaszcza cenowych) - sprawdzamy tylko ich możliwości. Drogi procesor Intela (Core i7 6700K) to bardzo mocne rdzenie CPU i przeciętny układ graficzny, a tani APU AMD (A10-7870K) to przeciętne rdzenie CPU i bardzo mocny (jak na zintegrowane grafiki) układ graficzny.

Przy użyciu Intel HD 530 (RAM DDR4 2666 MHz), w rozdzielczości Full HD i ustawieniach niskich udało się uzyskać 30-40 klatek na sekundę. Zmiana na niższą rozdzielczość (1366 x 768) skutkuje osiągnięciem 60 klatek na sekundę. Nieźle.

Z kolei Radeon R7 zintegrowany z AMD A10-7870K (RAM DDR3 2400 MHz) pozwala na osiągnięcie 50-60 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD i ustawieniach niskich oraz ponad 30 w FHD w ustawieniach średnich. Również zacnie.

Gra jest naprawdę nieźle zoptymalizowana i fani czołgowych potyczek - nawet Ci wyposażeni w mniej wydajny sprzęt - mogą już rozgrzewać lufę przed walką.

Źródło: informacja własna

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tobexor
  4
  gdyby tak było intel miałby więcej klatek w FHL na średnich a jest tak że w o wiele niższej rozdziałce pozwala na 60 fps
  wiec jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj
  • avatar
   sadys
   0
   nie bardzo rozumiem sens tych testow...
   Jesli ktos sklada kompa pod gry i kupuje i7 to doklada do tego potezna grafike...
   Z kolei APU jest rozwiazaniem budzetowym.
   A jesli sensem ma byc porownywanie mocy najlepszych IGPU to wypadalo by testowac Iris Pro 6200...
   • avatar
    kitamo
    -8
    Tutaj mocny procesor ma wieksze znacznie niz sama grafika.
    • avatar
     darkowal
     0
     FZ Zen 16 rdzeni będzie dorównywać z Intel I5 plusem jest pamięć zintegrowana HBM do 32mb pamięci L3 cache + DDR 4 ns dodatek będzie wspierać (HSA) z Dual-GPU AMD Radeon 400: nieoficjalna specyfikacja kart graficznych Polaris.

     http://i.imgur.com/XOXuuCB.png

     Zen stanie po raz pierwszym superkomputerem potężnym z KonsoloPecetową maszyną i sztuczną inteligencją z koprocesorem fizyki grafiki z wydajnością 1TB/s (HBM) + HDR 240hz