Gry komputerowe

Nowa gra Valve nie ma trójki w nazwie - to karcianka w świecie Dota

przeczytasz w 1 min.

Artifact – taki tytuł nosi najnowsza gra studia Valve. To cyfrowa karcianka, która pojawi się na rynku w przyszłym roku.

Gdy studio Valve zapowiada nową grę, wiele osób liczy, że może będzie to (mityczny wręcz) Half-Life 3, Portal 3, Team Fortress 3 czy (wydawany przez niego) Left 4 Dead 3. Wygląda jednak na to, że twórcy Steama nie widzą przyjemności w domykaniu trylogii, bo ich najnowsze dzieło to żaden z wymienionych tytułów, lecz Artifact.

Artifact, choć tytuł nie wskazuje na to wprost, ma jednak coś wspólnego z inną marką rozwijaną przez Valve, mianowicie: Dota. Jest to konkretnie cyfrowa karcianka osadzona w tym świecie. Nie tylko znajdziemy w niej mnóstwo nawiązań, ale wręcz nic nie ma stać na przeszkodzie, by nazwać tę grę – jak robi to Kotaku – „karcianą wersją Dota 2”.

Ekipa Valve nie zdradziła wielu konkretów na temat swojego nowego dzieła, ale podobno jak na karciankę Artifact ma być bardzo złożoną i jedyną w swoim rodzaju grą. Dopóki jej nie zobaczymy, na nic jednak takie zapowiedzi – słyszymy je za każdym razem, a karcianek ostatnio nie brakuje: Gwint, Hearthstone, The Elder Scrolls: Legends czy Titanfall: Frontline, żeby wymienić tylko kilka.

Premiera Artifact została zaplanowana na przyszły rok. Poniżej możecie zobaczyć jej pierwszy (zdradzający tyle, co nic) teaser:

Źródło: VG247, Kotaku, Valve

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomangelo
  3
  Wszyscy przerzucili się teraz na produkcję karcianek? Czekam aż Microsoft wyda Windowsowego pasjansa w tej tematyce, razem z DLC Pająk.
  • avatar
   Pioyer
   1
   wiedzialem ze bedzie duzy hejt
   • avatar
    ATASAKI
    -2
    JA CZEKAM NA GOD OF WAR, GRAN TURISMO, DAYS GONE, LAST OF US, SPIDERMANA I NOWE READ DEAD REDEMTTION A TY?

    JA NA STAR CITIZENA - PONOĆ WYJDZIE W 2034 I KARCIANKĘ OF VALVE HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA - ALE NIE ZAPOMNIJ KUPIĆ KARTY ZA 3,5TYSIĄCA I POŚMIAĆ SIĘ Z "KONSOLOWEGO PLEBSU" HAHAHAHAHAHAHA
    • avatar
     ATASAKI
     -3
     HAHAHAHAHAH RYNEK PC W PEŁNEJ OKAZAŁOŚCI XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
     • avatar
      ATASAKI
      -3
      MOŻE NAWET WYJDZIE NA PC NOWY HALF LIFE - KARCIANKA F2P DLA IDIOTÓW CO OGLĄDAJĄ VIVUS.PL XD HAHAHAHAH