Chłodzenie

Asetek prezentuje chłodzenie AiO dla Xeona W-3175X

przeczytasz w 1 min.

Zestaw 690LX-PN został zaprojektowany specjalnie z myślą o topowym procesorze Intela. Cena nie należy do najniższych, ale konstrukcja pozwala efektywnie schłodzić układ.

Intel Xeon W-3175X zalicza się do najwydajniejszych i jednocześnie najgorętszych procesorów dostępnych na rynku. Firma Asetek przygotowała więc specjalne chłodzenie, które nie tylko pozwoli okiełznać jednostkę, a nawet umożliwi lekkie przetaktowanie.

690LX-PN to kompaktowy zestaw chłodzenia cieczą, który powstał przy współpracy z firmą Intel. Przy okazji jest to też pierwsze (i jak na razie jedyne) certyfikowane chłodzenie dla Xeona W-3175X.

Asetek 690LX-PN

Konstrukcja obejmuje miedziany blok wodny ze zintegrowaną pompką 6. generacji, a ciepło przekazywane jest do grubej, miedzianej chłodnicy z trzema 120-milimetrowymi wentylatorami. Producent deklaruje, że zestaw poradzi sobie z odprowadzeniem nawet 500 W ciepła.

Większość premierowych testów nowego Xeona przeprowadzono właśnie z użyciem chłodzenia Asetek 690LX-PN. Praktyka pokazuje, że zestaw pozwoli na podkręcenie procesora do około 4,4 – 4,6 GHz na wszystkich rdzeniach (co wydaje się naprawdę dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z 28-rdzeniową jednostką).

Asetek 690LX-PN

Chłodzenie zostało wycenione na 399 dolarów i jest dostępne w oficjalnym sklepie producenta. Gwarancja udzielana jest na 2 lata.

Źródło: Asetek, inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kapitan Nocz
  0
  ostro popracowali inżynierowie w Asusie. Na jakiejś burzy mózgów musieli ustalić, ze w cenie 1800zł z Vat, to da się jedynie dosztukować badziewną płytkę z miedzi do normalnego zestawu za 700zł :) Podejrzewam, ze za tą cenę i przewidywanym popytem na te cudowne procesory od Intela, mogli by w Asusie spokojnie zatrudnić kilku emerytów, którzy by każda taką płytkę podpisywali specjalna dedykacją, a tu przykłady: "dla Januszka od kochanej babci", "Dla mojego Wariata", "W dniu I komunii" haha
  • avatar
   kitamo
   0
   Hmm w sumie za custom WC loopa zapłaciłem tez cos koło tej kwoty ale ciekawe jak tu kształtuje się realna wartosc bloku i pompy.
   • avatar
    Chiny_X
    0
    Intel na prezentacji stosował chłodzenie przemysłowe o wydajności 1700W.
    Więc to pewnie tylko stockowe zegary uciągnie.
    • avatar
     Ruter19
     0
     Grubsza chłodnica i tyle w sumie... bo pompka nie sądzę żeby była lepsza od be quiet