Internet

.asia - nowa domena

przeczytasz w 0 min.

Od dawna spekulowano na temat możliwości pojawienia się w Internecie nowej domeny krajowej. Miała być ona przypisana do obszaru geograficznego jakim jest kontynent azjatycki. Przypomnijmy, że od roku dostępna jest domena dla Unii Europejskiej (.eu), która odniosła niemały sukces komercyjny, oferując użytkownikom prestiżową nazwę.

Słowo stało się ciałem, domena .asia od wczoraj dostępna jest w sprzedaży. Pojawienie się nowej „końcówki” oznacza dla wielu instytucji i użytkowników szansę na założenie atrakcyjnej nazwy internetowej. Obserwując internetowy boom w takich państwach jak Chiny czy Indie, nie trzeba być ekspertem aby przewidzieć, że domena na pewno przyjmie się wśród użytkowników.


Póki co możliwość zakupu nowej domeny otrzymają instytucje rządowe, firmy posiadające zarejestrowane znaki towarowe. Dopiero od lutego 2008 prawo otrzymają pozostali internauci. Oczywiście sprzedaż domen będzie kontrolowana. Aby nabyć nową „końcówkę” trzeba będzie wylegitymować się adresem zamieszkania lub adresem siedziby na terytorium jednego z 70 państw leżących w Azji.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!