Gry

Assassin’s Creed II – dwie edycje kolekcjonerskie

przeczytasz w 2 min.

Firma Ubisoft za pośrednictwem serwisu Twitter ujawniła właśnie wygląd i zawartość  edycji kolekcjonerskiej jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku - Assassin’s Creed II. W jej skład, oprócz zwyczajowej instrukcji i samej gry, wchodzi kilkunasto stronnicowy artbook zawierający szkice koncepcyjne z procesu produkcji gry oraz świetnie wyglądająca figurka głównego bohatera – Enzio Auditore de Firenze.

Dodatkowo wszyscy Ci, którzy zamówią ten zestaw w sklepach sieci Gamestop otrzymają dwie ekskluzywne lokacje i powiązane z nimi zadania – Palazzo Medici we Florencji i Santa Maria dei Frari w Wenecji. Niestety, jak można się domyśleć promocja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla mieszkańców Ameryki Północnej i na tą chwile nie wiadomo czy ta edycja gry w ogóle pojawi się w Europie.

Co ciekawe, opisywana powyżej wersja kolekcjonerska Assassin’s Creed II nie jest jedyną jaka pojawi się na rynku. Okazuje się bowiem, że oprócz White Edition (bo tak nazwana została owa pierwsza, wskazana przez nas edycja) w niektórych, wyznaczonych sklepach internetowych oraz sieciach handlowych będzie można nabyć znacznie bardziej dopasioną wersję „Black”. Spytacie zapewne czym różni się ona od tego o czym wcześniej pisaliśmy?

Otóż oprócz rzucającego się w oczy czarnego pudełka Black Edition zawiera ona 64-stronnicowy artbook – „Conspiracy Book”, oficjalny soundtrack z gry autorstwa Jespera Kyda, dodatkową płytę DVD z materiałami filmowymi z procesu produkcji (behind the scenes) oraz figurkę Enzio w czarnym kostiumie (możecie ją zobaczyć na zdjęciu poniżej).

Poza tym w opisywanym zestawie od razu znajdują się owe dwie wymienione już wcześniej dodatkowe mapy z przypisanymi im misjami - Palazzo Medici we Florencji i Santa Maria dei Frari w Wenecji oraz jedną, ekskluzywną tylko dla tego wydania – Arsenal Shipyard Warehouse w Wenecji.

Z dotychczasowych informacj prasowych wynika, że Assassin's Creed II Black Edition pojawi się w Australii w sieci EB Games oraz w Wielkiej Brytanii (na tą chwile można ją zamówić w sklepie Play.com w cenie 70 funtów).

Niestety, ewentualna dostępność którejkolwiek z wymienionych wyżej edycji w naszym kraju to jak na razie jedna wielka niewiadoma. Pozostaje czekać na oficjalny komunikat polskiego oddziału firmy Ubisoft w tej sprawie.

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  jedynka nudizła po 1h grania to II pewnie jeszcze gorsza będzie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W wersji black jest figurka biała+czarna czy tylko czarna?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    podobna ma być lepsza. black mi się podoba ; )
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     W jeden z wersji powinny być te noże wysuwane z rękawa :b
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Figurki bez wyrazu... mogli wymyślić coś bardziej ekspresywnego.
      • avatar
       Brandar
       0
       W Polsce wersja Black pewnie będzie (o ile będzie ;]) kosztować >300 zł.
       • avatar
        Lightning
        0
        Jedynka była super, na pewno i tą wersję wypróbuję
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Drogi Panie redaktorze, kiedy czytałem ten artykuł ogarnął mnie wielki smutek, i to dwukrotnie. Jak można redagować artykuły, czytane przez setki jeśli nie tysiące osób, nie znając zasad języka polskiego.
         Mianowicie chodzi o używanie "tą" zamiast "tę" w wymienionych niżej fragmentach:
         "...na tą chwile nie wiadomo czy ta edycja gry w ogóle pojawi się w Europie.",
         "na tą chwile można ją zamówić w sklepie Play.com...".
         Jest to błąd bardzo często powtarzany, a dzięki takim publikacjom będzie dalej powielany i rozpowszechniany.

         Gwoli ścisłości, używanie "tę" zawsze było i będzie poprawne, jednak z uwagi na to że duża liczba osób używa formy "tą", nie zdając sobie nawet sprawy że jest to błąd, forma ta została dopuszczona ale TYLKO I WYŁĄCZNIE w mowie potocznej. We wszelkich formach pisanych nadal jedyną prawidłową formą jest "tę".

         Możemy zaobserwować TĘ głupotę.
         Ale również możemy TĄ głupotą się posługiwać.
         Na tym polega różnica.

         Dziękuję i pozdrawiam,
         P.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Szanowny tinkywinky proszę o nie dodawanie takich komentarzy ze względu na to że są nie smaczne ;/ nikogo nie uraziły te drobne błędy a pan dodaje wielki komentarz nie związany z Assassin's creed II ;] bardzo bym prosił o nie dodawanie tego typu komentarzy ponieważ i tak nikogo więcej one nie wzruszają