• benchmark.pl
 • newsy
 • Adaptery Asus PL-X51P i PL-X52P - 500 Mbps przez gniazdko elektryczne

Adaptery Asus PL-X51P i PL-X52P - 500 Mbps przez gniazdko elektryczne

przeczytasz w 1 min.

4 porty LAN

Asus PL-X52P adapter

Adaptery Asus Powerline umożliwiają utworzenie sieci komputerowych bez układania dodatkowych przewodów, a jedynie poprzez okablowanie elektryczne. W serii ukazały się dwa nowe modele – PL-X51P oraz PL-X52P (dwa adaptery w zestawie), które charakteryzować mają się najszybszą jak dotąd przepustowością. Ta wynieść ma aż 500 Mbps.

Gdzie zastosowanie może znaleźć taki adapter, który wykorzystuje wyłącznie obecną już instalację elektryczną? Przede wszystkim w budynkach, gdzie nie możemy wiercić i układać dodatkowych kabli oraz tam, gdzie zasięg WiFi jest w jakiś sposób ograniczony. 

Ciekawym urozmaiceniem jest fakt, że adaptery Asus PL-X51P oraz PL-X52P zostały dodatkowo wyposażone w gniazdka, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z zasilania nawet wówczas, gdy urządzenie jest podłączone. Wahania zasilania kompensować ma natomiast zintegrowany filtr szumów.

Adaptery zostały wyposażone w cztery porty Gigabit LAN oraz dedykowany port VIP LAN, który zapewniać ma płynne działanie ważnych aplikacji. Mogą więc bezproblemowo zastąpić tradycyjne routery i adaptery.

Nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie na rynku pojawią się te modele.

Źródło: Asus

Strefa Windows 8

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  salata
  0
  WOW! To dopiero urzadzenie jakich wczesniej nie bylo. Tylko ciekawe Asus nie podaje w jakim standardzie taki hiper nowoczesny kawal sprzetu bedzie dzialal. Pewnie kupili tanio ukaldy bazujace na standrdzie Homeplug AV1 i chca je teraz sprzedac. 500mbit juz dawno bylo i na tym polu TP-Link jest nie do przeskoczenia. Jedyna zaleta tych urzadzen moze byc obecnosc switcha, ale routera te zabawki napewno nie zastapia.
  • avatar
   kermit_d
   0
   Nie chce zaczynac od hejtowania, ale czy kiedykolwiek ktos widzal jakis test tych urzadzen? W jakim kolwiek pismie? Realne zasiegi tego sprzetu?
   odp. brzmi NIE. Bo praktyka powala - zasiegi to max 10 - 20m, tym gorsze im wiecej jest zaklucen w sieci oraz filtrow w urzadzeniach. Czyli predkosc leci na lep na szyje z dystansem.
   Wystarczy ze macie listwe przeciw przepieciowa z filtrem i wsio sygnal po takim rozgalezniku dalej nie pojdzie. A filtry sa w kazdym urzadzeniu - tv, ladowrka do kom. itd...
   Wiec w skrocie fajna i droga zabawka :).