Komputery

Asus powierza produkcje Eee Top zewnętrznej firmie

przeczytasz w 1 min.

Już wcześniej informowaliśmy, że tajwański Asustek planuje zredukować swoje koszty. Plan zakłada oddanie części dotychczasowej produkcji zewnętrznym producentom. Okazuje się, że Asustek nie rzucał słów na wiatr. Najnowszy mini-desktop Asus Eee Top z 15.6 calowym ekranem będzie produkowany przez firmę Quanta. Nie oznacza to jednak, że Eee Top będzie sygnowany marką Quanta. Produkt Asus prawdopodobnie nie będzie nosił jakichkolwiek informacji, że został wyprodukowany przez inną firmę.

Tajemnicza Quanta, to tajwańska firma założona w 1988 roku w Taipei. Od dawna zajmuje się produkcją elektroniki, notebooków, współpracuje z takimi firmami jak Acer, Alienware, Compaq, Lenovo, Sharp i wieloma innymi.

Asus Eee Top z procesorem Intel Atom

Najtańszy Eee Top z 15.6-calowym ekranem będzie sprzedawany za około 565 dolarów. Kolejne modele z 20- i 22-calowym ekranem pojawią się w przyszłym roku. Asustek planuje wprowadzenie na rynek od 100 do 200 tysięcy tego typu komputerów.

Przypomnijmy, że Asus wcześniej przekazał produkcję wybranych notebooków z 15.4-calowym ekranem firmie Foxconn, a nettopy Eee Box przejęła tajwańska firma Pegatron Technology.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    suntzu
    0
    Mam wrażenie, że PC is comming again, haa mac niech się schowa.