Płyty główne

ASUS rozszerza serię płyt głównych P8P67

przeczytasz w 2 min.

Seria P8P67 to płyty główne z chipsetem P67 oraz podstawką LGA 1155 przeznaczone dla procesorów Intel Sandy Bridge. ASUS do już zaprezentowanych płyt dołącza topowy model WS Revolution, który obsłuży nie tylko desktopowe procesory, ale także serwerowe Xeony.

Oferta płyt głównych ASUSa dla procesorów Intel Core drugiej generacji (o kodowej nazwie Sandy Bridge) będzie co najmniej tak samo bogata jak w  przypadku innych producentów. Na razie jednak firma nie zaprezentowała jeszcze wszystkich zapowiedzianych modeli.

 Warto przeczytać:
 


ASUS dla Sandy Bridge - cyfrowo i wydajnie


ASRock wskrzesi markę płyt Fatal1ty

P8P67 WS Revolution to płyta dla nowych procesorów Intel, która należy do wysokiego segmentu, podobnie jak wszystkie dotąd pokazywane produkty. Została ona naszpikowana innowacyjnymi technologiami, z którymi mieliśmy okazję zapoznać się na listopadowej konferencji w Warszawie.

W opisywanym modelu, za zasilanie procesora odpowiada 18 fazowa cyfrowa sekcja zasilania (16 faz dla procesora i 2 dla kontrolera pamięci), która została wyposażona w układ optymalizujący pobór energii. Tuż obok podstawki znalazł się prawdopodobnie mostek NVIDIA NF200, a trochę dalej chipset Intel P67. Wszystkie te trzy elementy (sekcja zasilania, mostek i chipset) zostały przykryte układem połączonych ze sobą radiatorów.

Cztery banki pamięci DDR3 mogą obsłużyć moduły o taktowaniu do 2200 MHz w  trybie dwukanałowym. Dla kart rozszerzeń udostępniono cztery porty PCI Express x16, które obsługują technologię 3-way SLI oraz CrossFireX, a  między nimi umieszczono trzy gniazda PCI Express x1. Na dolnej krawędzi płyty znalazły się po cztery złącza SATA III 6 Gb/s i SATA II 3 Gb/s oraz mikroukład TurboV Processing Unit (TPU) kontrolujący przetaktowywanie podzespołów. Warto zaznaczyć, że razem w zestawie otrzymujemy kartę diagnostyczną, którą umiescza się w specjalnym złączu na lewej krawędzi płyty.
 

 


Tylny panel został obficie zapełniony portami USB - do dyspozycji oddano osiem złącz w wersji 2.0 oraz dwa w wersji 3.0. Oprócz tego znalazł się tam także port PS/2, FireWire, porty dwóch gigabitowych kart sieciowych Intel oraz złącza karty dźwiękowej razem z koaksjalnym i koncentrycznym złączem S/PDIF.
 

Źródło: techPowerUp
 

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niech zaczną zmiany od serwisu Asusa w Polsce!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A ja chcę taką od Biostar
   • avatar
    kruk200
    0
    fajne fajne tylko mam nadzieje że to nie górna półka i nie będzie kosztować 1500 zł i że SLI to 16x/16x chociasz a nie tak jak w 1156
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zgodzę się z użytkownikiem ''Aidahow''
     Ostatnio oddałem płytę asusa na gwarancję,po 2 tyg oddali mi płytę niby naprawioną a z płytą było to samo czyli jej nie naprawili i wysłałem ponownie i czekam , mam nadzieje że tym razem wyślą płytę naprawioną a jak nie to czekam na zwrot kasy albo nową płytę bo ile można oddawać na gwarancję.
     Zawiodłem się na asusie,asus powinnien wydawać sterowniki regularnie a nie raz na jakiś czas.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jednak ASUS to ASUS. Piękne płyty :)
      • avatar
       goran
       0
       Płyty robią niezłe , ale "serwis" to faktycznie maja podły.