Dyski zewnętrzne

Przenośne urządzenie magazynujące ASUS Wireless Duo o pojemności 500 GB lub 1 TB

przeczytasz w 1 min.

Jego głównym zadaniem jest umożliwianie bezprzewodowego udostępniania plików pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami mobilnymi.

ASUS Wireless Duo wygląd

W ofercie firmy ASUS oficjalnie pojawiło się zaprezentowane podczas targów Computex 2013 przenośne urządzenie magazynujące – Wireless Duo.

ASUS Wireless Duo to urządzenie magazynujące o kompaktowych wymiarach. Jego głównym zadaniem jest umożliwianie bezprzewodowego udostępniania plików pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami mobilnymi. W tym celu zostało ono wyposażone w moduł WiFi w standardzie 802.11b/g/n.

Na rynku dostępne będą dwie wersje pojemnościowe tego urządzenia – z wbudowanym dyskiem 500 GB oraz 1 TB. Dodatkowo firma ASUS wyposażyła Wireless Duo w port USB 3.0 i czytnik kart SD, które to poszerzają możliwości urządzenia oraz jego wszechstronność. Wbudowany akumulator umożliwić ma nawet 6-godzinną pracę.

Specyfikacja ASUS Wireless Duo:

 • Pojemność: 500 GB / 1 TB
 • Sieć bezprzewodowa: 802.11b/g/n
 • USB: 1x 3.0
 • Czytnik kart pamięci: SD
 • Wymiary: 140 x 90 x 25,5 mm
 • Waga: 300 g
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

ASUS Wireless Duo góra

Do oferty firmy ASUS dołączył także dwupasmowy router RT-AC68U, o którym pisaliśmy już wcześniej. Jego najważniejszą cechą charakterystyczną jest obsługa standardu 802.11ac, dzięki czemu umożliwia on osiągnięcie transferów sięgających łącznie nawet 1900 Mbit/s. Trzy dodatkowe anteny oraz technologia AiRadar gwarantować mają natomiast mocniejszy sygnał WiFi.

Niestety obecnie nieznane są ani ceny, ani nawet daty premier opisywanych urządzeń na polskim rynku.

Źródło: ASUS

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Mam nadzieję, że upowszechni się idea montowania wifi do przenośnych dysków. Z czytnikiem SD to już przesadzili, ale jako alternatywa może być.
  Nie zawsze z zewn. HDD trzeba kopiować cały dysk, czasem chodzi tylko o upewnienie się czy jest dany plik na dysku, bądź skopiowanie kilku dokumentów.
  Potrzebna jest natomiast bateria. Dysk z uwagi na Wifi, musi być z podziałem szybkości obrotowej. Wifi ~1000rpm, USB 2.0 4200rpm, USB 3.0 5400 lub 7200rpm.
  Przy takim podziale mamy możliwie szybki napęd na USB i wypełniający realne Wifi czyli 10MB/s z małym zużyciem prądu.