Technologie i Firma

Wygodniejsza obsługa serwera NAS dzięki Asustor ADM 3.0

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowani mogą już pobierać nową wersję systemu ADM. To nowy interfejs graficzny oraz szereg rozwiązań upraszczających obsługę serwera NAS.

Nadszedł czas na ADM 3.0. Firma Asustor udostępniła nową, testową wersję swojego systemu operacyjnego do serwerów NAS, który doczekał się odświeżenia graficznego, z którym wiązać ma się duży plus w postaci uproszczenia obsługi. Sam producent nie ukrywa inspiracji trendami mobilnymi, co objawia się między innymi minimalizmem i dużą czytelnością.

Asustor ADM 3.0 system

Jak wspomnieliśmy, ADM 3.0 to przede wszystkim nowy, bardziej przejrzysty interfejs graficzny. Zmiana dotyczy nie tylko świeżego wyglądu, ale też usprawnionego działania – ikony i okienka dostosowują się teraz do rozdzielczości ekranu, co ma przekładać na zwiększenie komfortu pracy. Na pulpicie mogą również pojawić się skróty do najważniejszych aplikacji (także zgrupowane) oraz widżety (np. do monitorowania stanu serwera NAS).

Asustor ADM 3.0 róg

Kolejną nowością w systemie ADM 3.0 jest system powiadomień. Administratorzy mogą dzięki niemu planować publikacje komunikatorów dla pozostałych użytkowników na przykład na temat konieczności wykonania kopii zapasowej lub wystąpienia przerwy w dostępie do systemu. Na pulpicie pojawiają się również informacje o dostępnych aktualizacjach poszczególnych aplikacji.

Asustor ADM 3.0 aplikacje

ADM 3.0 upraszcza także konfigurowanie routera, dzięki czemu użytkownicy mogą w prostszy sposób łączyć się z NAS-em poprzez smartfona lub komputer. Całości dopełnia nowy instalator, który pozwoli wybrać zastosowanie serwera (dom lub praca), a następnie automatycznie zainstaluje gotowe pakiety podstawowych aplikacji. W przypadku firmy są to między innymi: Avast Anti-Virus, Google Drive i Syslog Server.

Asustor ADM 3.0 smartfon

Zainteresowani mogą pobrać system ADM 3.0 na swoje serwery, za pośrednictwem strony producenta.

Źródło: Asustor

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!