Internet

Atak phishingowy na użytkowników nasza-klasa.pl

przeczytasz w 0 min.

Użytkownicy serwisu społecznościowego nasza-klasa.pl zostali zaatakowani przez przestępców internetowych. Od kilku dni do skrzynek e-mail internautów (także nie korzystających z serwisu) trafiają wiadomości od rzekomych członków społeczności, zachęcające do kliknięcia w link, który odsyła do specjalnie przygotowanej przez przestępców strony WWW.

Po wejściu na stronę użytkownik proszony jest o zainstalowanie programu wymaganego do właściwego wyświetlenia strony. Program ten jest de facto niebezpiecznym trojanem, umożliwiającym przestępcy przejęcie kontroli nad komputerem oraz kradzież prywatnych danych. Firma G DATA przypuszcza, że kampania ma na celu pozyskanie nowych komputerów zombie, które w kolejnym etapie ataku posłużą do rozsyłania milionów spamowych listów. O tym, że jest to obecnie jeden z najbardziej intratnych biznesów w sieci dowiedzieć się można z najnowszego raportu G DATA dostępnego tutaj.


„Od kilku miesięcy obserwujemy znaczne nasilenie ataków na użytkowników polskich serwisów. To nowość w naszym Internecie – do niedawna większość ataków dotyczyła stron z zagranicy” - wyjaśnia Piotr Klockiewicz, relations manager z G DATA Software.- „ Wnioski są dość oczywiste: po pierwsze cyberprzestępcy dostrzegli w Polsce znaczny potencjał i są gotowi zainwestować w przygotowanie ataku. Po drugie nowe społeczności – takie jak nasza-klasa.pl - przyciągają wielu nowych, niedoświadczonych użytkowników sieci. Przestępcy z tego korzystają.

Przypomnijmy, że pod koniec roku cyberprzestępcy w bardzo podobny sposób próbowali zaatakować użytkowników serwisów fotka.pl oraz kartki.onet.pl.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!