Telefony

Audi i telefonia komórkowa?

przeczytasz w 0 min.

Audi zaprezentuje w środę podczas Tokyo Motor Show koncepcyjny telefon komórkowy służący nie tylko do przeprowadzania rozmów, ale także do zarządzania samochodem. Jeszcze nie nazwane urządzenie jest tak naprawdę pilotem do samochodu połączonym z telefonem 3G. Rzecznik prasowy Audi poinformował, że nowy telefon został zaprojektowany z myślą o nowym Audi A1 opracowywanym w ramach projektu Metroproject Quattro.

Niestety nie był on w stanie udzielić bliższych informacji na temat telefonu, ale potwierdził, że zdjęcia krążące w sieci są oficjalne. Niektóre pogłoski mówią, że nowy gadżet pasuje do stacji dokującej znanej z A1. Ma podobno działać także jako odtwarzacz multimedialny. Samochód wyposażono w moduł GPS, w związku z czym telefon może pełnić funkcję nawigacji i systemu namierzającego pojazd w razie jego kradzieży.

Jest w stanie przyjmować fotki z kamery zainstalowanej w A1 i zapisywać fotki robione ze zderzaka. Za jego pomocą nie tylko możemy zamknąć i otworzyć samochód, ale także zarządzać pracą klimatyzacji. Oby dało się odpalić silnik…

Jak na razie zgubienie telefonu oznaczało utratę aparatu i co najwyżej brak możliwości zatelefonowania. O danych nie wspominamy, bo chyba robicie kopie zapasowe. Teraz nie dość, że zgubicie telefon, to jeszcze nie dojedziecie do domu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!