Telefony

Audi i telefonia komórkowa?

przeczytasz w 0 min.

Audi zaprezentuje w środę podczas Tokyo Motor Show koncepcyjny telefon komórkowy służący nie tylko do przeprowadzania rozmów, ale także do zarządzania samochodem. Jeszcze nie nazwane urządzenie jest tak naprawdę pilotem do samochodu połączonym z telefonem 3G. Rzecznik prasowy Audi poinformował, że nowy telefon został zaprojektowany z myślą o nowym Audi A1 opracowywanym w ramach projektu Metroproject Quattro.

Niestety nie był on w stanie udzielić bliższych informacji na temat telefonu, ale potwierdził, że zdjęcia krążące w sieci są oficjalne. Niektóre pogłoski mówią, że nowy gadżet pasuje do stacji dokującej znanej z A1. Ma podobno działać także jako odtwarzacz multimedialny. Samochód wyposażono w moduł GPS, w związku z czym telefon może pełnić funkcję nawigacji i systemu namierzającego pojazd w razie jego kradzieży.


Jest w stanie przyjmować fotki z kamery zainstalowanej w A1 i zapisywać fotki robione ze zderzaka. Za jego pomocą nie tylko możemy zamknąć i otworzyć samochód, ale także zarządzać pracą klimatyzacji. Oby dało się odpalić silnik…

Jak na razie zgubienie telefonu oznaczało utratę aparatu i co najwyżej brak możliwości zatelefonowania. O danych nie wspominamy, bo chyba robicie kopie zapasowe. Teraz nie dość, że zgubicie telefon, to jeszcze nie dojedziecie do domu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login