Pamięć RAM

Pamięci Avexir podkręcone do 4603 MHz - rekord bez specjalnej płyty

przeczytasz w 1 min.

Overclocker Nick Shih ustanowił nowy rekord w taktowaniu pamięci DDR3 firmy Avexir na płycie głównej ASRock Z97 OC Formula.

ASRock podkręcanie pamięci Avexir

Wygląda na to, że płyty główne z nowymi chipsetami Intela oferują jeszcze lepsze możliwości podkręcania, w związku z czym ostatnio mamy wysyp nowych rekordów w przyspieszaniu podzespołów komputerowych. Tym razem ustanowiono nowy rekord w taktowaniu pamięci DDR3.

Nick Shih (współpracujący z firmą ASRock) sięgnął po 2-kanałowy zestaw pamięci Avexir, pracujących z zegarem 3400 MHz i opóźnieniami 13-16-16-36, a do ich podkręcania wykorzystał procesor Intel Core i7-4790K oraz płytę główną ASRock Z97 OC Formula.

Szczegóły na temat przyspieszania nie są znane, ale najprawdopodobniej nie obyło się bez mocnego podniesienia napięcia zasilającego i schłodzenia kości ciekłym azotem. Ostatecznie overclockerowi udało się uzyskać taktowanie pamięci na poziomie 4603 MHz, co kwalifikuje się jako nowy rekord świata – wynik ten jest o 38 MHz wyższy względem poprzedniego rekordu, ustanowionego przez overclockera Hi-Cookie.

ASRock podkręcanie pamięci Avexir 4603 MHz rekord
Kliknij, aby przejść do walidacji wyniku

Nick Shih nie omieszkał również dać prztyczka w nos konkurencji i pochwalił się, że do uzyskania tak wysokiego taktowania nie było wymagane zastosowanie specjalnej płyty głównej – to w kontekście ostatniego rekordu overclockera Hi-Cookie (współpracującego z firmą Gigabyte), który musiał posłużyć się modelem Gigabyte Z97X-SOC Force LN2, zaprojektowanym specjalnie z myślą o przyspieszaniu pamięci RAM.

Źródło: profil Avexir Memory Development Dialog na portalu Facebook

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek2k
  6
  Nieźle - mam nadzieje tylko że w przyszłości nasze komputery desktop nie będą wymagały takiego chłodzenia jak na zdjęciach :) W przeciwnym wypadku w moim pokoju będzie bardzo ale to bardzo zimno :)
  • avatar
   walker15130
   4
   Jeśli Z97 OC Formula nie jest płytą "specjalnie do oc", to fatalnie dobrali nazwę.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chłodzenie ciekłym azotem?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ddr3 - 3400mhz i 13-16-16-36
     ddr4 - 2133mhz i 15-15-15-50
     idzie nowe.
     • avatar
      Daniel303
      0
      JA na tym obrazku nie widze tej prędkości.. Poza tym nie otwiera się po kliknięciu..