Ciekawostki

AWAKEN - niezwykły trailer filmu o relacjach człowieka z naturą i technologiami

przeczytasz w 1 min.

Człowiek, technologie i natura. Co mają wspólnego? Wszystko, a opowiada o tym pięknie film Toma Lowe.

Czy tego chcemy czy nie, czy się z tym zgadzamy, czy negujemy, człowiek jest częścią świata w którym zamieszkuje. Tą częścią są też jego dzieła i technologie, z których jesteśmy tak dumni. Jak wyglądają relacje człowieka z technologiami i światem naturalnym pokazuje nowy film Toma Lowe zatytułowany AWAKEN.

Poniżej trailer filmu, który dzięki ciekawej perspektywie ma zachęcić do zastanowienia się nad tym jaką rolę odgrywają w naszym życiu technologie, jaką natura. Temat relacji człowiek-natura, człowiek-technologie, zawsze był tematem bardzo lotnym. Dziś, w chwili gdy natura zdaje się coraz bardziej dawać do zrozumienia, że nie możemy żyć tak jakbyśmy jej nie dostrzegali, a technologie definiują na nowo nasze charaktery i styl życia, jest to temat jeszcze bardziej na czasie.

Już sam trailer zapowiada niezwykłe doświadczenie jakim będzie oglądanie całego filmu AWAKEN. Ta historia to efekt pięciu lat podróży Toma Lowe po 30-krajach. Film prezentowany jest w rozdzielczości 4K, ale nie tylko rozdzielczość decyduje o jego niezwykłości, ale tez dopracowanie szczegółów.

Sam sposób w jaki powstał film, czyli połączenie technologii filmowania poklatkowego, rozciągania nagrań w czasie, ujęć z powietrza i spod wody, jest metaforą przesłania jakie niesie. Technologie umożliwiają każdemu z nas podziwianie piękna różnych zakątków Ziemi, bogactwa kultur i ujrzenie jak odnajdują się w tym świecie nowoczesne technologie. Z trailera AWAKEN można wyciągnąć na pewno taki wniosek - jakiego świata byśmy sobie nie wymyślili, to trzeba go szanować i cieszyć się, że go mamy.

Źródło: AWAKEN.film, inf. własna

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  2
  Naprawdę interesujące.
  • avatar
   horrorny
   0
   Trailer wygląda jak reklama operatora komórkowego.