Smartfony

Bardzo dobry rok Huawei - zrealizowano ambitne plany

przeczytasz w 1 min.

W minionych 12 miesiącach Huawei sprzedało aż 140 milionów smartfonów.

Huawei nie musi już gonić czołówki producentów rynku mobile, ponieważ sam się do niej zalicza. Plany na rok 2016 były ambitne, niektórym wydawało się, że mogą być kłopoty z ich realizacją. Nic z tego, chiński producent dopiął swego.

140 milionów sprzedanych smartfonów. Taki był cel na kończący się właśnie rok. Wiceprezes Huawei, Yu Chengdong poinformował teraz, iż udało się tę barierę przekroczyć. To bez wątpienia duży sukces.

Nie odbyłby się on bez flagowego modelu. Huawei P9 trafił już do ponad 10 milionów użytkowników. Wprawdzie w liczbę tę wliczany jest Huawei P9 Plus, ale w jego przypadku mówić należy o mniej więcej milionie użytkowników. Zdecydowanie większym wzięciem cieszy się model bazowy. Co więcej, są to dane z początku listopada, a zatem ostatecznie na koniec grudnia Huawei P9 „wykręci” jeszcze wyższy wynik.

Huawei już teraz snuć może zatem plany na przyszły rok. Najgroźniejszym rywalem będzie najprawdopodobniej Samsung, którego udało się w tym roku wyprzedzić.

Źródło: phonearena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drcocaina
  1
  Takich graczy na rynku więcej trzeba wtedy można walczyć z monopolem - jest produkt, jest kasa i jedziemy z tym koksem.
  • avatar
   qverious
   0
   Ciekawe czy na 2017 planują jakiś telefon z bardzo wysokim "screen-to-body ratio", jakiegoś konkurenta dla Xiaomi Mi Mix albo ZUK Edge.
   Mam wrażenie że w 2017 to będzie najważniejszy parametr, którym będą się chwalili najwięksi producenci na prezentacjach swoich flagowców, aby udowodnić że to ich telefon jest najbardziej "innowacyjny".
   W sumie to premiery Xiaomi Mi Mix i ZUK Edge świadczą o tym że już się to zaczęło ale liczę że w przyszłym roku do wyścigu dołączy więcej większych producentów (mam nadzieję że wszyscy najwięksi, w tym Huawei).
   • avatar
    bodziokrak
    -1
    Ale taki tatuaż miażdży, +1 do skila na dzielni.