Gry

Batman Arkham City bez multiplayera

przeczytasz w 2 min.

Rocksteady nie daje graczom cienia wątpliwości. Ich najnowsze dzieło Batman: Arkham City będzie posiadało wyłącznie tryb single-player.

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki, jakoby najnowsza część przygód Człowieka Nietoperza miała dać możliwość rozgrywek wieloosobowych. Studio odpowiedzialne za grę Batman: Arkham City zdementowało dzisiaj doniesienia i ostatecznie potwierdziło, że w tej produkcji nie ma miejsca na multiplayer lub kooperację – tytuł będzie dobry tylko wtedy, jeśli twórcy skupią się na jednym trybie – jednoosobowej kampanii.

W oficjalnym oświadczenia tłumaczą, dlaczego właśnie tak zadecydowali: „Krążyło wiele plotek na temat trybu multiplayer w Batman: Arkham City, więc pozwólcie mi, że zacznę mówiąc raz na zawsze, że Batman: Arkham City jest grą wyłącznie dla pojedynczego gracza. Nasz proces myślowy był prosty - gdy badaliśmy dodanie trybu multiplayer zapytaliśmy samych siebie: Jeśli wykorzystamy całą energię niezbędną do stworzenia tego komponentu zamiast skupić się na porządnym trybie dla pojedynczego użytkownika, czy dzięki temu stworzymy lepszą grę?” – pisze na łamach IGN szef Rocksteady Sefton Hill.

„Patrząc na grę, która teraz zmierza do końcowych etapów, mogę szczerze stwierdzić, że nie bylibyśmy w stanie stworzyć Arkham City w  sposób jaki chcieliśmy, gdybyśmy jeszcze mieli dodać tryb multiplayer. Może i  nie jest to modny wybór, może nie doda nam kolejnego oznakowania na pudełku, ale jesteśmy przekonani i mamy nadzieję, że gracze zgodzą się z nami gdy już dostaną skończony produkt, że podjęliśmy właściwą decyzję” – dodaje.

Premiera samej gry planowana jest na tegoroczną jesień, a  platformami docelowymi będą pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: cvg 


 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TheSpeed
  0
  Multi według mnie w tej grze jest niepotrzebne. A po co dodawać coś na siłę? :)
  • avatar
   hideo
   0
   i dobrze :) nie jestem zwolennikiem multi w tego typu grach :) a Batman AA był czaderski, czekam na BAC :D
   • avatar
    Spirit
    0
    Od początku pomysł z multiplayerem w tej grze wydawał mi się bez sensu.

    Moim zdaniem dobra decyzja.
    • avatar
     NextGen1987
     0
     No nie wiem... W świecie Batmana jest dużo ciekawych postaci do wykorzystania przeciwko sobie w MP... Może w trzeciej części zrobią, tak jak UBI w AC:B
     • avatar
      Marked
      0
      I bardzo dobrze,nie każda gra musi posiadać MP.W tej grze to raczej by nie przeszło i tak :)