Chłodzenie

be quiet! przedstawia trzecią generację wentylatorów SilentWings

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze wentylatory be quiet! SilentWings zostały jeszcze bardziej usprawnione, dzięki czemu oferują lepszą wydajność i nowy system montażu.

Firma be quiet! zaprezentowała trzecią generację wentylatorów SilentWings 3, które oferują jeszcze lepszą wydajność względem poprzedników. Dodatkowo producent uprościł oraz wprowadził więcej możliwości ich instalacji.

Producent poświęcił wiele uwagi projektowi najnowszej wersji wentylatorów SilentWings. Celem była poprawa wydajności SilentWings 2 i rozszerzenie zakresu zastosowań. Siedem ulepszonych i zoptymalizowanych łopatek wentylatora zapewnia większy przepływ powietrza, natomiast specjalnie zaprojektowana, gumowana ramka obudowy umożliwiła znaczne zwiększenie wydajności.

Dzięki wskazanym rozwiązaniom uzyskano wysokie ciśnienie statyczne, które powoduje, że wentylatory sprawdzą się w obudowach komputerowych oraz chłodzeniach – zarówno tych tradycyjnych, jak i radiatorach z chłodzenia cieczą.

be quiet! SilentWings 3 wentylator

Pomimo wysokiej wydajności, wentylatory są niemal bezgłośne: wariant 120 mm wytwarza hałas na poziomie 16,5 decybela, a 140 mm zaledwie 15,5 decybela. Przyczyniły się do tego wysoce wydajny, trójfazowy, 6-polowy silnik wentylatora oraz gumowana rama: oba rozwiązania redukują wibracje do możliwego minimum. Dodatkowo, zaawansowany kontroler IC silnika zapobiega zakłóceniom elektrycznym.

be quiet! SilentWings 3 wentylator

Ponadto producent wykorzystał zaawansowane łożysko hydrodynamiczne z mosiężnym rdzeniem, które pozwoliło zachować współczynnik bezawaryjnej pracy do 300 000 godzin. Dotyczy to wszystkich czterech wariantów dostępnych rozmiarów (120 i 140 mm): w wariancie 3-pinowym z PWM, a także w wersjach o zwiększonej prędkości obrotowej.

be quiet! przygotowało również nowy system instalacji dla SilentWings 3. System ten to nie tylko właściwości antywibracyjne, ale także łatwiejszy montaż. Wentylator może być przymocowany do coolerów, radiatorów i odpowiednich punktów w obudowie PC. Wymiana gumowych łączników ramki jest łatwiejsza w porównaniu do poprzedniej serii, a dwa dołączone zestawy pozwalają na elastyczniejszą instalację.   

be quiet! SilentWings 3 wentylator

Wentylatory SilentWings 3 już są dostępne w sprzedaży – cena wariantów o średnicy 120 mm to 22,50 euro, a wersje 140 mm kosztują 23,50 euro.

Źródło: be quiet!

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  14

  ################################
  [140mm] SILENT WINGS 2
  ################################

  Prędkość obrotowa @ 12V (rpm) 1000
  Przepływ powietrza @ 12V (cfm, m3/h) 60.4 / 102.6
  Ciśnienie powietrza @ 12V (mm H2O) 0.81
  Poziom hałasu @ 12V (dB(A)) 15.8

  Typ łożyska FDB
  Technologia silnika wentylatora 4-pole fan motor
  Waga w tym kabel (kg) 0.30

  Napięcie zasilania (V) 12
  Napięcie początkowe (V) 4
  Napięcie zasilania DC (V) 4 ~ 14
  Pobór pradu, rzeczywisty (A) 0.09
  Prąd bezpieczny (A) 0.20
  Moc na wejściu (W) 2.40

  ################################
  [140mm] SILENT WINGS 3
  ################################

  Prędkość obrotowa @ 12V (rpm)1,000
  Przepływ powietrza @ 12V (cfm, m3/h) 59.5 / 101.09
  Ciśnienie powietrza @ 12V (mm H2O) 1.08
  Poziom hałasu @ 12V (dB(A)) 15.5

  Typ łożyska FDB
  Technologia silnika wentylatora 6-pole fan motor
  Waga w tym kabel (kg) 0.167

  Napięcie zasilania (V) 12
  Napięcie początkowe (V) 4
  Napięcie zasilania DC (V) 5 ~ 13.2
  Pobór pradu, rzeczywisty (A) 0.06
  Prąd bezpieczny (A) 0.3
  Moc na wejściu (W) 3.6
  • avatar
   Franz
   3
   Ciekawa pozycja od be quiet! - jedynie cena trochę zaporowa, bo po przeliczeniu wychodzi ok. 100 zł. za 120.

   Przyzwyczaiłem się do tego, że za lepsze wentyle trzeba dać 40-70 zł., ale 100 to już przesada - za komplet 5 szt. potrzebnych do mojej obudowy wydałbym 500 zł., czyli tyle co za jakąś całą porządną obudowę.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    co jak co ale wentylatory bequiet to ekskluzywna półka. Są drogie ale płacisz za nie przeciętną jakość. Sam wybuliłem przeszło 300 zł za same wentylatory do obudowy - ale warte były każdej złotówki.
    • avatar
     Monstrum
     0
     Od 11 lat mam tą samą bude do kompa i nigdy nie miałem w niej zainstalowanego żadnego wiatraka obudowy. Podzespoły (do gier, Fermi) wymieniłem w 2010r. na takie które się dość mocno grzeją, ale nadal nie zamontowałem żadnego wiatraka obudowy i wszystko gra i działa bezawaryjnie, aż do dnia dzisiejszego.
     Dodam że obudowa jest okratowana tylko z tyłu i mała kratka na bocznym panelu.
     Nie mam nic przeciwko wiatrakom w budzie, no ale po co kupować, jak i bez tego daje radę :)
     • avatar
      raffal81
      0
      A ja szukam jakiś dobrych wentylatorów 120mm mogących pracować do góry nogami, bo już mnie męczy wymienianie i ciągłe stukanie podczas pracy ;) miał ktoś styczność z takimi co dają rade ? :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dobre ale mocno drogie. Sprawdźcie taki - Prolimatech Blue Vortex 140mm LED. Przepływ na poziomie 87cfm. Hałas - 18dBA. Cena ca. 40pln.