Smartfony

Bezkompromisowy test wytrzymałości Galaxy Note 8

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Stylistyce i specyfikacji Galaxy Note 8 trudno wiele zarzucić. Jak wypada wytrzymałość smartfona?

Po premierze Galaxy Note 8 dominują pozytywne komentarze. Większości osób (bo nie wszystkim) przypadła do gustu stylistyka smartfona oraz specyfikacja. Te elementy najłatwiej ocenić na podstawie zdjęć czy materiałów wideo. Co z jakością wykonania i wytrzymałością?

Producent nie zaskoczył i postawił na znane już sobie rozwiązanie, a mianowicie metalowe ramki raz szkło na przednim i tylnym panelu. Warto dodać, że wykorzystane zostało szkło Corning Gorilla Glass 5, a cała obudowa ma być odporna na szkodliwe działanie wody (IP68).

Jak większość nowych smartfonów, Galaxy Note 8 poddany został testom na kanele JerryRigEverything. W tym przypadku mowa o dość bezkompromisowym sprawdzaniu urządzeń. Dzięki temu przekonać możemy się miedzy innymi o tym, jak Galaxy Note 8 znosi zarysowania (skala twardości Mohsa), kontakt z nożem i ogniem, a także jak wypada jego odporność na wyginanie. Na warsztat wzięty został również rysik S Pen.


Zaskoczeni? Przypominamy, że Galaxy Note 8 dotarł także do naszej redkacji. Wkrótce będziecie mogli zapoznać się z recenzją. Dla odmiany skupimy się na „wnętrzu” smartfona i omówimy jego wydajność, funkcje, czas pracy na baterii czy możliwości aparatu.

Źródło: JerryRigEverything

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jaredj
  3
  O rany, nie mogę tego oglądać, bo aż mnie mój telefon w kieszeni boli ;)
 • avatar
  axelbest
  3
  Do redakcji - bo wiem, że na pewno przeprowadzicie recenzję tego telefonu.

  Jak zwykłe - skoro telefon jest "niby wodo(szczelny/odporny)" i spełnia normę IP68, to prosiłbym o wykonanie rzetelnego testu tej funkcji.

  Środowisko testowe? Szklana miska zdolna pomieścić tyle wody, aby w pełni zakryć telefon (czyli o wiele mniej niż zakładają normy). Następnie wrzucenie telefonu do wody i pozostawienie go tam na czas np 1 godziny. Prosiłbym także o nagranie filmiku (fajnie by było umieścić obok naczynia zegarek z upływającym czasem), dzięki czemu test będzie wiarygodny. Następnie po przeprowadzeniu tego testu proszę wykonywać dalsze testy (aparat, ładowanie, słuchanie muzyki, nfc, itp itd).

  Wiele urządzeń charakteryzujących się posiadaniem tej normy w rzeczywistości okazuje się ściemą, a składanie reklamacji na niezgodność urządzenia z umową kończy się fiaskiem - bo dostajemy komunikat że telefon został zalany.
 • avatar
  stach122
  2
  Jak widać nie można zarzucić samsungowi słabej jakości jednak ekran mnie trochę zawiódł.
 • avatar
  gural23
  1
  Piękny widok, miło się ogląda. To już chyba technologiczny sadyzm... :(