Monitory

Bezprzewodowy monitor Samsung

przeczytasz w 1 min.

Samsung zaprezentował monitor idealny dla osób, które nie znoszą plątaniny kabli na biurku. SyncMaster C27A750 wykorzystuje bezprzewodową technologię Ultra Wide Band.

Warto przeczytać:
CeBIT: bezprzewodowy monitor Fujitsu

Ostatnie lata to ogromny rozwój platform mobilnych, mamy tablety jak Kapitan Jean-Luc Picard ze Star Treka czy ekrany jak Tom Cruise w Raporcie Mniejszości. Mimo to ciągle jedną z największych bolączek posiadaczy stacjonarnych komputerów jest plątanina kabli. Najnowszy monitor Samsunga pomoże nam nieco ogarnąć biurko i pozbyć się przynajmniej jednego uciążliwego kabla - sygnałowego - a to wszystko dzięki technologii UWB.

UWB to skrót od technologii Ultra-Wide Band, która została zastosowana w tym 27-calowym monitorze. Dzięki niej komputer będzie łączyć się z monitorem bezprzewodowo. Jedyny wymóg to podpięcie do komputera specjalnego nadajnika, który będzie bezprzewodowo łączył się z odbiornikiem UWB w obudowie monitora, tym samym przesyłając obraz. Dobrym kompanem dla takiego monitora mogą być bezprzewodowe zintegrowane komputery, jak na przykład Eee Keyboard PC.

SyncMaster C27A750 zaoferuje swoim użytkownikom prosty acz efektowny design, rozdzielczość natywną 1920 x 1080 pikseli, wbudowane wejścia D-Sub i HDMI oraz jasność matrycy na poziomie 300 cd/m2. Prócz tego monitor wyposażono w cztery porty USB 2.0 oraz dwa USB 3.0. Wszystkie przyłącza umieszczono w podstawce.

Bezprzewodowy SynMaster ma trafić na rynek z końcem kwietnia, zapowiada cena wynosi około 600 euro.
 

Źródło: PC Launches
 

Polecamy artykuły:  
GeForce GTX 550 Ti - premiera i  testy
Android 3.0 - system stworzony dla tabletów
Intel Sandy Bridge - wydajność zintegrowanych układów graficznych

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wormadam
  0
  No, to się zaczęło... :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Już miałem nadzieje,że będą prąd na odległość przesyłać ,ale kabel zasilania został :( więc monitor nie jest bezprzewodowy.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    taa Asusowy Eee Keyboard PC z Atomem na pokładzie specjalnie się nada do współpracy z tym monitorem...
    bajki braci Grimm lepiej się czyta :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe ile FPS przy FHD potrafi zapewnić ten UWB (żeby nie było jak z tym pomysłem Intela, co pozwalał podpiąć bezprzewodowo TV, ale co z tego, jak nie dało się nawet filmów normalnie oglądać przez klatkowanie).
     • avatar
      mutissj
      0
      i 60hz odświeżanie, świetna technologia