SSD

Biostar przedstawia SSD do koparek kryptowalut - czy to już nie przesada?

przeczytasz w 1 min.

Nośnik nie oferuje rewelacyjnych parametrów, ale za to powinien sobie radzić przy długotrwałej pracy. Cena też ma być skrojona pod górników.

Szał na kryptowaluty nie słabnie. Mamy już specjalne karty graficzne, płyty główne i zasilacze, ale to jeszcze nie wszystko – firma Biostar zaprezentowała nośnik SSD do koparek kryptowalut. Co w nim takiego wyjątkowego?

Biostar S130-90 BTC to 2,5-calowy nośnik o pojemności 90 GB. Konfiguracja ta pozwoli zainstalować system operacyjny i oprogramowanie do wydobywania kryptowalut, a przy tym nie będzie niepotrzebnie nadwyrężać portfela klientów.

Specyfikacja? Producent zbytnio nie rozpisuje się na ten temat. Wiadomo jedynie, że dysk bazuje na kościach 3D TLC NAND, a ponadto zastosowano w nich specjalne optymalizacje do pracy 24/7. Oferowane transfery to 450 MB/s przy odczycie i 360 MB/s przy zapisie.

Biostar S130-90 BTC

Nośnik trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale początkowo będzie dostępny na rynku azjatyckim. Cena jeszcze nie została ujawniona.

Źródło: Biostar

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  5
  Lepiej kupić dysk MLC będzie trwalszy od tego badziewia TLC
  • avatar
   chotnik2
   1
   A gdzie monitory i glosniki do kopania?
   • avatar
    Konto usunięte
    -3
    A nie to jednak nie przesada!
    Dysk SSD dostosowany do pracy 24/7 zainteresuje ludzi chcących "gwarancji" (spokojnego sumienia) działania non stop. Jakieś serwery albo zastosowania konkretnie wymagające niezawodnej pamięci i to jak najszybszej.
    Ja nie widzę idealnego zastosowania, ale jakieś jest.
    • avatar
     Hakuren
     0
     OK, totalne LOL.

     Z własnego doświadczenia moje macierze złożone ze starych 530 intela (MLC) działają 24/7 od nie wiem ilu lat już. Żadnych zadyszek ani nic z tych rzeczy.

     TLC dla 24/7 jest równie użyteczne jak przycisk "Uśpij" na alarmie przeciw pożarowym.
     • avatar
      Zef1r
      0
      Czyli jednak kości TLC i do tego jeszcze 3D nadają się do pracy 24/7 i mają większą żywotność od SLC? Dzięki specjalnym optymalizacją, ciekawe jakie to optymalizacje zastosowano.