Ciekawostki

Bitcoinowi miliarderzy - bracia Winklevoss

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Pieniądze, które otrzymali w ramach ugody z Facebookiem, bracia Winklevoss zamienili w bitcoiny. Teraz są miliarderami.

W 2013 roku bracia Winklevoss otrzymali od Facebooka 65 milionów dolarów po tym, jak oskarżyli Marka Zuckerberga o kradzież ich pomysłu na portal społecznościowy. 11 milionów z tej sumy zainwestowali w bitcoina. W ten sposób stali się posiadaczami ogromnego „portfela” i cztery lata później mogą mówić o sobie „miliarderzy”.

Wartość bitcoina rośnie w tym roku w niesamowicie szybkim tempie. W styczniu 1 BTC był wyceniany na niespełna 1000 USD, a niedawno przekroczona została bariera 10 000 USD (i wciąż rośnie). Od czasu inwestycji braci Winklevoss wartość kryptowaluty wzrosła o jakieś 10 000 proc., co – jak nietrudno obliczyć – oznacza, że ich portfel jest aktualnie warty ponad 1 miliard dolarów.

Bracia Winklevoss nie sprzedali od 2013 roku ani jednego bitcoina. Wierzyli bowiem, że ta kryptowaluta ma ogromny potencjał i teraz widać, że mieli rację. Oczywiście równie dobrze jutro bitcoin może być nic nie warty, ale na razie fakty są takie, że mają na swoim wirtualnym koncie ponad miliard dolarów. 

Niewiele jest tak „dużych” portfeli, ale bracia Winklevoss nie są jedyni. Wśród bitcoinowych miliarderów znajduje się też twórca kryptowaluty, Satoshi Nakamoto – kimkolwiek jest.

Źródło: The Verge, The Telegraph. Ilustracja: angelx77/Pixabay (CC0)

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  Eh... a człek głupi był i nic zawczasu nie zadziałał ;|
  15
 • avatar
  elektronickimordulec
  No tak jedni piszą o bańce która pęknie choć jakoś pęknąć nie chce już od 9 lat,a drudzy po prostu zarabiają ot taka różnica...
  9
 • avatar
  zeniu
  Kto ustala przelicznik bitcoin/dolar? Kto ustala że bitcoin jest teraz warty właśnie 11 tys dolarów, a nie 5 tys albo 15 tys?
  3
 • avatar
  Polecam "Banking on Bitcoin" na
  https://www.netflix.com/pl/title/80154500

  Przy okazji jest tam sugestia kim jest lub może być Satoshi Nakamoto
  3
 • avatar
  anna12
  Interesting article ! Reddit to Bring Back Bitcoin, Litecoin, Ethereum Payments to Platform --> https://cryptocomes.com/reddit-to-bring-back-bitcoin-litecoin-ethereum-payments-to-platform