Ciekawostki

Bitcoin znów warty ponad 5000 dolarów - nowy rekord

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Bitcoin znów zyskuje. Po kilku nieco słabszych tygodniach wartość najpopularniejszej kryptowaluty na świecie ponownie przekracza 5000 dolarów.

Wartość 1 bitcoina na początku września wyniosła nieco ponad 5000 dolarów, ale potem gwałtownie spadła i przez długi czas utrzymywała się w okolicach 4000. Znów pojawiały się głosy, że „bańka pęka”, ale nowe wyniki każą nie dawać wiary w takie stwierdzenia. Dziś ponownie bowiem przekroczony został poziom 5000.

1 bitcoin to ponad 5 tysięcy dolarów

Bitcoin 12.10 kwartał
Bitcoin dobija do 5000 dolarów po raz drugi – to wykres przedstawiający ostatnie 3 miesiące.

Ponowne osiągnięcie tego poziomu przez kryptowalutę może nie robić tak dużego wrażenia jak za pierwszym razem, ale bez wątpienia jest to wynik, obok którego trudno przejść obojętnie. Szczególnie jeśli spojrzy się na wykres poniżej – jeszcze w czerwcu media trąbiły o „rekordowych 3 tysiącach”, a próg jednego tysiąca po raz pierwszy został przekroczony w styczniu tego roku.

Bitcoin 12.10 rok
Tak zmieniała się wartość bitcoina w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Nowy rekord wartości bitcoina

Jak wynika z danych publikowanych przez CoinDesk, bitcoin nie tylko powtórzył wynik sprzed miesiąca, ale ustanowił też nowy rekord. Obecnie jest to 5167,90 dol., ale jest wysoce prawdopodobne, że wartość ta jeszcze wzrośnie. Przy takim wyniku wartość całego „bitcoinowego rynku” to już ponad 85 miliardów dolarów.

Bitcoin 12.10 doba
Wartość bitcoina w ciągu ostatniej doby. Niewykluczone, że jeszcze pójdzie do góry.

Źródło: CoinDesk. Ilustracja: tombark/Pixabay (CC0)

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ghola
  Mnie te kryptowalutach zirytowało jedno w sumie. Chciałem sobie kupić grafę, 1080 Ti, upatrzyłem sobie model. W piątek pod koniec września było ich jeszcze pełno, w poniedziałek leciałem na gwałt kupić model z innym chłodzeniem bo już nie było żadnej. I tak kupiłem ostatnią ... w Polsce ...

  Ręce opadają ...składać koparki z 1080 Ti ? No na łeb ktoś upadł ?
  5
 • avatar
  michcio2706
  Rekord będzie przebijany w najbliższych dniach bo zbliża się hardfork, każdy chce się nachapać ile może żeby zgarnąć jak najwięcej BTC gold. Im więcej BTC kosztuje tym bardziej opłaca się go kopać więc nawet 1080ti jest teraz opłacalne do kopania. A co do sytuacji w chinach i rosji, radzę doczytać i nie siać fermentu...
  4
 • avatar
  eninede
  Czy zgodzi sie ktos z mna, ze wartosc wykopanego przez gornika bitcoina rowna sie wartosci kupionego przez niego sprzetu do jego kopania ?
  2
 • avatar
  vegasnight9
  Bankierom trzęsą się dupska i dostają drgawek na słowo "kryptowaluta". Bo nie mają na nią wpływu! Darmowe przelewy bez kontroli >>>??? Jak to ???!!
  1
 • avatar
  tazik21
  na jakiej giełdzie(legalnej?) jest notowany ten bitcoin?

  wygląda to jak amber gold w sumie, to jest jak piramida finansowa :) żeby tylko nie płakali.
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  Uważam, że rynek kryptowalut czeka duża korekta a dzisiejszy rekord jest działaniem spekulantów chcących wyciągnąć jak najwięcej z systemu.

  Chiny już się wycofały (technicznie zostało jeszcze kilka tygodni), Rosja już zapowiedziała państwowy monitoring przepływu krypto-środków więc podejrzewam, że UE też się za to weźmie. Chiny to blisko 50% rynku, Rosja to niemalże tyle samo. Za kilka miesięcy 70% - 90% rynku kryptowalut wyparuje i...

  ...spodziewam się potężnego zalewu używanych kart graficznych w okolicach Nowego Roku :)

  Pozdr.
  -4
 • avatar
  darioz
  Dość już kryptowalut!!! Czas na napisanie nowego światowego prawa które zabroni kopania jak i używania kryptowalut!!!
  Prawo musi być bezlitosne i każdemu kto będzie kopał kryptowaluty będzie groziło 25 lat więzienia bez mozliwości wcześniejszego zwolnienia!!!
  A firmy które będa przyjmować kryptowaluty jako zapłatę będą likwidowane a ich szefowie, całe rady nadzorcze, a także zwykli pracownicy będą skazywani na 25 lat więzienia lub nawet dożywocie czy kara śmierci!!!
  -4