Technologie i Firma

Biurka z elektryczną regulacją wysokości – dlaczego warto?

artykuł sponsorowany,

Biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu pozwala nie tylko pracować wygodniej, ale też zadbać o zdrowie i znacznie zwiększyć efektywność. Nowoczesne meble tego typu wcale nie kosztują dużo, cechują się doskonałym designem, a wysokość blatu można zmienić w kilka sekund.

Materiał sponsorowany przez Motiondesk

Jak działają biurka ergonomiczne i co warto wiedzieć przed zakupem?

Korzyści z pracy na stojąco

Praca na stojąco jest nieoceniona, biorąc pod uwagę współczesny tryb życia, w którym większość część dnia spędzamy na siedząco. Siedzimy w pracy, w domu, w kinie, restauracji, a zwykle też w podróży. Brak ruchu może mieć w przyszłości uciążliwe konsekwencje zdrowotne, a dodatkowo nie sprzyja koncentracji i efektywności.

Tymczasem wstawanie co określony czas poprawia krążenie i jest prawdziwym boostem energii. Zmianę pozycji organizm traktuje jako konieczność przygotowanie się na większy wydatek energetyczny, dlatego aktywuje ciało do działania – zwiększa się zdolność do utrzymania uwagi i ulatuje znużenie, które nawet przy najciekawszej pracy zwykle pojawia się po kilku godzinach przed ekranem komputera. Dodatkowo, regularne wstawanie poprawia naturalne krzywizny kręgosłupa i zapobiega powstawaniu lub pogłębianiu się już istniejących zwyrodnień. Warto wiedzieć, że kilka stojących przerw w trakcie dnia pracy może mieć podobny wpływ na zdrowie, co ćwiczenia fizyczne raz dziennie.

Wzorcowa funkcjonalność

Współczesne biurka elektryczne pozwalają na sprawną zmianę wysokości blatu, w kilka sekund, używając do tego jednego przycisku. Niewielki panel sterowania jest najczęściej przymocowany pod blatem, przy jego krawędzi. Ruch jest szybki (może być to nawet 4 cm/s), a jednocześnie płynny, dlatego nie trzeba obawiać się o przedmioty i sprzęt na blacie. Znajdziemy tu również technologię zabezpieczającą przed uderzeniem w przeszkodę – w przypadku wykrycia takiej, blat zatrzyma się automatycznie. Przydatna jest także opcja zapamiętania ustawień wysokości dla kilku osób – domowników czy współpracowników.

Takie biurka, robione ręcznie i według zasad dobrego designu, oferuje na przykład polska marka Motiondesk. Biurka Motiondesk w wariancie premium są wyposażone w dwa niezależnie silniki elektryczne, co pozwala uzyskać udźwig nawet 120 kg. Z kolei stelaż tworzą 3-stopniowe kolumny zwężające się ku górze, co daje nie tylko praktyczny, ale też bardzo estetyczny efekt. Mimo że mechanizm podnoszenia blatu jest zaawansowany, pozostaje niewidoczny, a biurka działają bardzo cicho. Zakres regulacji takiego mebla to 625-1275 mm, dlatego łatwo dopasujesz go do swojego wzrostu (lub też wzrostu innych użytkowników).

Design

Biurka regulowane elektrycznie są dostępne w wielu wariantach. Najczęściej z blatem z litego drewna lub wykonanym z nieco tańszych, ale wciąż bardzo praktycznych materiałów, które w estetyczny sposób imitują drewno. Przykłady to płyta meblowa lub płyta MDF – ta druga jest cięższa i wytrzymalsza. Częstym wyborem są też biurka z blatem białym, a w przypadku biurek gamingowych – czarnym.

Dla przykładu gamingowe biurko Motiondesk ma specjalnie zaprojektowany blat, z wcięciem ergonomicznym dla zachowania optymalnej pozycji w trakcie rozgrywki. Takie biurko, wyposażone w system organizacji kabli i uchwyty do monitorów ma już wszystko, czego potrzebuje gracz. Pozostałe przydatne akcesoria to przelotka kablowa, kontakty nablatowe, czy ładowarki indukcyjne.

Biurka od producentów takich jak Motiondesk można od postaw spersonalizować – dostosować do własnych potrzeb. Od kolorystyki, przez wielkość i kształt blatu, aż po zamontowany zestaw akcesoriów. Także stelaże dostępne są zwykle w kilku kolorach, dlatego możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji są bardzo szerokie. 

Jak pracować na stojąco?

Specjaliści zalecają, aby pracować na stojąco przez około ¼ czasu, który spędzamy przy biurku. Dobrą praktyką jest wstawanie co około 45 minut i pozostanie w tej pozycji do pełnej godziny zegarowej. Tryb pracy najlepiej dobrać oczywiście do własnych preferencji – trzeba jednak pamiętać, że zbyt długi stanie (przekraczające 20 minut jednorazowo) może nie działać tak regenerująco, jak krótsze przerwy od siedzenia.

Materiał sponsorowany przez Motiondesk

Komentarze

(9)
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • paankracyki
    Mam biurko z regulacją. Jak je kupowałem wyobrażałem sobie, że będe przy nim stał non stop. W pracy tej funkcji nie używam wcale, chociaż fajnie jest sobie blat podnieść, kiedy np. chce się poodkurzać pod spodem (albo coś upadnie pod biurko i trzeba się pod nie schylić) :). I to w zasadzie tyle z codziennych zastosowań.
  • pongo
    Ręcznie robione? Chyba ręcznie skręcane z chińskich części? https://youtu.be/JMubS2vZXio
  • vacotivus
    Bardziej ciekawi mnie urządzenie po lewej stronie na zdjęciu. To jakiś głośnik?
  • Marek1981
    Mam taki w pracy i czasami używam w najwyższym położeniu. Przydatne jak masz komuś coś pokazać i omówić.
  • piomiq
    Ilość zdjęć tych biurek wręcz "przytłacza". Nie wiadomo które ładniejsze.
  • piomiq
    "... ma już wszystko, czego potrzebuje gracz"
    Bzdura. Zapewne każdy gracz znajdzie tu coś czego nie ma a on potrzebuje. Ot choćby prozaiczny uchwyt na butelkę czy kubek, albo uchwyt na słuchawki. Jest to w tym "wszystko mającym" biurku?
Zaloguj się, aby komentować