Filmy / seriale / VOD

Blade – prace na planie opóźnione? Internet huczy od plotek po odejściu reżysera Bassama Tariqa

przeczytasz w 1 min.

Na miesiąc przed planowanym terminem rozpoczęcia prac na planie “Blade’a” – nowości od Marvel Studios, zapowiedzianej w 2019 roku – tytuł stracił swojego reżysera. W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy sugerujących, że produkcję czeka opóźnienie w realizacji.

Blade – odejście reżysera i rozbieżne koncepcje kreatywne 

Źródłem plotek narastających wokół głośnej premiery z Mahershalą Alim (“Green Book”, “Moonlight”) w roli głównej jest oświadczenie, jakie kilka dni temu wydało Studio. Czytamy w nim: 

Ze względu na ciągłe zmiany w naszym harmonogramie produkcji Bassam nie jest już reżyserem »Blade’a«. Pozostanie jednak producentem wykonawczym filmu. Doceniamy talent Bassama i całą pracę, jaką wykonał, aby »Blade« znalazł się w miejscu, w którym jest.

Sprawę skomentował też sam zainteresowany:

To był zaszczyt pracować ze wspaniałymi ludźmi z Marvela. Udało nam się zebrać zabójczą obsadę i ekipę. Z niecierpliwością czekamy na to, gdzie kolejny reżyser poprowadzi film.

Data premiery “Blade’a” uzależniona jest również od jakości współpracy pomiędzy członkami ekipy. Tymczasem da się słyszeć głosy, jakoby Mahershala Ali nie był zadowolony z kształtu scenariusza, uwzględniającego niewiele sekwencji akcji. 

Blade – opóźnienie na planie?

Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w kolejnych pogłoskach, odnoszących się do opóźnień w realizacji produkcji. Zgodnie z nimi prace na planie “Blade’a” miałyby ruszyć dopiero na początku stycznia 2023 roku. 

Niestety, może mieć to wpływ na ostateczną datę premiery tytułu. Przypomnijmy, że jego debiut zaplanowano na 3 listopada 2023 roku.

Źródło: Marvel Studios, hollywoodreporter.com, twitter.com/bigscreenleaks, twitter.com/MsLizzieHill

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  9
  Dla mnie jedyny prawilny Blade to ten z Wesley Snipesem - jakoś osobiście nie widzę w roli nikogo innego, tak jak w przypadku Morfeusza w Matrixie nikogo po za Laurencem Fishburnem...
  • avatar
   pawluto
   0
   Nigdy nie zapomnę jak byłem na prapremierze Blade 1 - najlepsza część ze wszystkich !
   Ta sekwencja i muzyka w tej dyskotece gdzie polewali krew z góry...mistrzostwo świata.
   • avatar
    baertus11
    0
    no to dopiero by się hejt wylał, jakby Balade był w nowej wersji białym.......