Filmy / seriale / VOD

Blade wstrzymany. Strajk scenarzystów paraliżuje prace nad nowością Marvela

przeczytasz w 1 min.

“Blade” wstrzymany. Prace nad pechowym tytułem Marvela utknęły w miejscu za sprawą trwającego od kilku dni strajku scenarzystów. To już kolejny raz, gdy za kulisami powstawania produkcji dochodzi do problematycznych zawirowań. Czy “Blade” ostatecznie powstanie?

Blade wstrzymany. Powodem strajk scenarzystów 

Od 2 maja Hollywood mierzy się z potężnymi perturbacjami, a to za sprawą strajku zorganizowanego przez Amerykańską Gildię Scenarzystów. Zrzeszający autorów związek zawodowy odpowiedzialny jest za negocjacje warunków ich współpracy z tamtejszymi producentami. Niestety, po wygaśnięciu ostatniego kontraktu nie osiągnięto porozumienia, a kierowany pod adresem wytwórni zarzut wyzysku odmieniany jest przez wszystkie przypadki. Strajk więc nieustannie trwa, a my właśnie poznaliśmy jego pierwszą ofiarę. Prace nad filmem “Blade” Marvela zostały wstrzymane. 

Tytuł powstaje już przeszło trzy lata, mierząc się z licznymi rotacjami na stanowiskach reżyserskim i scenopisarskim. Na moment rozpoczęcia strajku pracowali nad nim Nic Pizzolatto ("Detektyw"), który zajął się poprawkami do scenariusza autorstwa Michaela Starrbury’ego ("Jak nas widzą") oraz reżyser, Yann Demange (“Kokainowy Rick”, “W potrzasku. Belfast ’71”). W roli głównej obsadzono Mahershalę Aliego (“Green Book”, “Moonlight”, “Detektyw”). 

Blade – kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu “Blade” miały wystartować w czerwcu tego roku. Jego premierę zaplanowano zaś (po wcześniejszej korekcie) na 6 września 2024 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że również ten termin nie pozostanie niewzruszony. Warto w tym miejscu wspomnieć, że strajk z lat 2007-2008 – bezpośrednio poprzedzający ten, który rozgrywa się obecnie – trwał całe 100 dni. 

 Źródło: The Hollywood Reporter, materiały prasowe 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  Oni strajkują, bo scenariusz Blade jest za mało postępowy czy za bardzo postępowy?

  A może by tak podmienić Blade'a dla odmiany białym aktorem?
  • avatar
   Fiona
   8
   Żądam białego Blaida, czarny to dyskryminacja rasowa. Netfix , wy faszysty jedne ;P
   • avatar
    pawluto
    1
    Rasiści...ciągle czarny Blade ! Kiedy biały ???
    • avatar
     olviaremero
     -1
     Otwarte wyszukiwanie partnerów seksualnych w Twoim mieście i według zainteresowań, na razie wszystko jest anonimowe i bezpłatne. Naprawdę fajna rzecz, użyj ----- https://paply.org/kiska
     • avatar
      tuna007
      0
      cale szczescie , nie chcemy juz zadnych produkcji marvela
      • avatar
       fonzie
       0
       Rolę nowego Blade'a powinna dostać Bella Ramsey.
       Było by ciekawie...