Ciekawostki

BLIK dostępny w sklepach sieci Biedronka

przeczytasz w 1 min.

Dynamicznie zyskujący popularność BLIK stał się funkcjonalny w kolejnych miejscach na mapie Polski. Od dzisiaj można z niego skorzystać w sklepach sieci Biedronka.

Z kwartału na kwartał BLIK staje się coraz popularniejszy. W pierwszej połowie tego roku użytkownicy tej platformy wykonywali ponad 200 tysięcy transakcji dziennie. Trudno uwierzyć, że w drugiej połowie liczba ta mogłaby spaść, szczególnie że polski standard płatności zadebiutował w sklepach sieci Biedronka.

Oficjalnie poinformowano, że od dzisiaj w dyskontach na terenie całego kraju można płacić smartfonem z BLIKIEM w aplikacji jednego z kilkunastu banków obsługujących tę formę płatności. To duża korzyść dla operatora tego systemu, jak i dla użytkowników – wszak Biedronka jest najpopularniejszą siecią spożywczą w naszym kraju. 

Dla BLIKA jest to wiele kolejnych punktów, w których ma coś do zaoferowania swoim użytkownikom, a dla Biedronki – następna forma płatności bezgotówkowych. Informacje na temat tego, jak można płacić BLIKIEM w sklepach tej sieci, odnajdujemy w gazetce:

BLIK Biedronka jak

Skorzystacie z tej opcji?

Źródło i foto: BLIK Mobile

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  11
  Blik jest spoko ale do przelewów na nr telefonu albo do płatności online. Do płatności przy kasie jest bez sensu bo cała sytuacja jest 10 razy dłuższa niż płatność za pomocą NFC.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ja nie skorzystam, bo nie mieszkam w PL, a za granicą takie nowinki techniczne to jeszcze nie w tym dziesięcioleciu.
   • avatar
    wojciechoslaw
    -1
    Nie skorzystam, bo nie chodzę do biedronek, szkoda mi 40 minut życia na stanie w kolejce do kasy
    • avatar
     Rafs0n
     0
     Ja tam nie wiem czy tak bardzo mocno wydłuża łącznie jak ktoś ma dobry zasięg danych pakietowych to może trwa to z max 20s to mniej więcej tyle żeby wyciągnąć kartę z portfela który znajduje się w kieszeni, zbliżyć do czytnika jeśli ktoś paypasa używa bo z tego co widziałem to co ok 6-7 osoba składa kartę do terminala i pin wpisuje albo jeszcze lepiej jedzie bokiem karty po terminalu (tak wiem że to dziwne na obecne czasy ale każdy chce inaczej)