Technologie i Firma

Blokady kont na Allegro, sprzedawcy idą ze sprawą do sądu

przeczytasz w 1 min.

W ostatnim czasie właściciele Allegro zablokowali konta wielu przedsiębiorców. Teraz toczy się spór o to, czy były ku temu podstawy.

Właściciele serwisu Allegro postanowili zwiększyć jego jakość i wyeliminować nieodpowiadających jego standardom przedsiębiorców. Sporej części sprzedawców zablokowano więc konta. Zdaniem pokrzywdzonych – bezpodstawnie i bezprawnie.

Przedsiębiorcy, którym zablokowane zostały konta, utworzyli grupę „Zablokowani na Allegro”, która na Facebooku ma już kilkuset członków. Administratorzy uważają, że konta zostały im zablokowane bezpodstawnie, a to „narusza art. 15 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”. Twierdzą oni, że celem Allegro jest przejęcie ich klientów i już zapowiadają skierowanie sprawy do sądu.

A co na to Allegro? Serwis wymienia wśród powodów blokowania kont: niską jakość obsługi, dużą liczbę negatywnych komentarzy i problemy z komunikacją. Właściciele serwisu zapewniają, że nie mają interesu w blokowaniu sprzedawców, ponieważ to dzięki nim portal w ogóle funkcjonuje. Dodają, że nie blokują kont od razu, lecz dopiero wtedy, gdy sprzedawca nie stosuje się do zaleceń lub odmawia wyjaśnień. 

„Zablokowanych” to wszystko jednak nie przekonuje. Co więcej, niektórzy już teraz wnoszą skargi indywidualne. Jeden z nich, którego konto jest blokowane od pięciu miesięcy, domaga się zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy zlotych.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maniuox
  26
  scamerzy cwaniaki z allegro placza zalzoyli nawer konto wzajemnej adoraqcji na facebukach

  ,,Serwis wymienia wśród powodów blokowania kont: niską jakość obsługi, dużą liczbę negatywnych komentarzy i problemy z komunikacją. Właściciele serwisu zapewniają, że nie mają interesu w blokowaniu sprzedawców, ponieważ to dzięki nim portal w ogóle funkcjonuje.,,

  ja tez po zakupie takiego portalu pierwsze co bym zrobil to pozbylbym sie takich elementow jak wyzej wymienione w artykule szpica w dupe i wypad
  • avatar
   Renji
   26
   Moim zdaniem jeśli rzeczywiście blokowali dopiero po nieudanej próbie mediacji ze sprzedawcą na którego było wiele skarg, to jak najbardziej dobrze zrobili. W mojej ocenie ważniejsza powinna być ochrona klientów przed sprzedawcami cwaniaczkami, niż zadowolenie sprzedawców. A allegro, nie istnieje dzięki sprzedawcom, a dzięki klientom. Sprzedawcy zawsze się znajdą, a klienci nie koniecznie. I w sądzie nic nie wywalczą, o ile allegro poda konkretne przyczyny blokowania konta.
   • avatar
    Konto usunięte
    11
    Dobry ruch.

    Sam niedawno o mały włos nie nadziałem się na aukcję-minę.
    Na szczęście w porę zorientowałem się w sytuacji.
    Trzeba robić porządki i dbać o standardy.
    • avatar
     PITUCH1
     10
     Allegro samo niech zablokuje tzw. aukcje prywatne. Niech odblokuje Nicki !!! Wtedy wiem z kim mam do czynienia, a nie jakiś szczyl z komentami 0, lub inne lewe konto bije cenę w górę x3 niż jest warte, potem widzę u tego samego (co już jest żenadą ) sprzedającego za KUP TERAZ ,przed ostatnia najwyższą + 10%.
     Cwańsi zakładają nowe konta i sprzedają to samo :/
     Następne co bym poprawił idąc w ślady Ebay, jak już się zaloguję to che aby było od najniższej lub jak kto lubi , a nie wiecznie najlepszy traf !
     Ogólnie taaaaaak blokować , chamów , nieuczciwych , i olewających !
     1. OLE OLE !
     2. Wszystkie OUTLET , do kategorii uszkodzone !!!

     apropo jak mnie wpienia NOWY , klikam , czytam, zbita matryca !
     • avatar
      rlistek
      8
      To już chyba siódmy rok mija odkąd byłem ostatnio na Allegro. Sorry, ale w czasach sklepów internetowych, jak ktoś nie jest zainteresowany używanymi rzeczami, nie widzę najmniejszego sensu korzystania z takich serwisów. Nawet jeśli w sklepie masz te kilka złotych drożej, to dostajesz w zamian pewniejszą i sprawniejszą obsługę i bezpieczniejsze zakupy. Dobre sklepy dbają o swoją markę, bo wiedzą, że zadowolony klient wraca, a często jeszcze znajomych przyprowadzi. Interesy z Januszami biznesu z Allegro zostawię dla tych, którym brakuje adrenaliny.
      • avatar
       Marucins
       6
       Chętnie rzucę okiem na zablokowane konta - na komentarze i towar jakim handlują.
       Z miłą chęcią sam wyciągnę wnioski.
       • avatar
        raffal81
        6
        Tych Januszy biznesu to niech prześwietlają, bo naprawdę dzisiaj na allegro kupić coś bez obawy, to trzeba posiedzieć nad aukcją i przeczytać wszystko z 3x by się na coś nie nadziać.
        • avatar
         marcin1ja1
         5
         Janusze biznesu założyli konta na allegro i rozkręcają "byznes". Zazwyczaj obsługa klienta kończy się na wysłaniu wątpliwej jakości produktu. O jakiejkolwiek obsłudze gwarancyjnej możesz zapomnieć.
         Kilka lat temu nie było tylu sklepów internetowych więc allegro było dobrą alternatywą na tanie zakupy. W tej chwili nie dość, że jest drożej to jeszcze Janusze Biznesu próbują Cię na każdym kroku okantować jeżeli chodzi o jakość sprzedawanych produktów.
         Jeżeli nie odpowiada im polityka Allegro to droga wolna. Nikt im nie każe sprzedawać na tym portalu.
         • avatar
          AntySyjon
          3
          Allegro ostatnio popier**ło, przykładowo dają nam warny za wystawianie przedmiotów z aranżacją w miniaturce... Pytanie jak wystawić kabinę prysznicową bez fotografii ambientu, żaden kurna producent w katalogu czy na stronie nie daje zdjęć kabiny na białym tle, to tylko jeden z przykładów, też nam sklep już blokowali za takie pierdoły
          • avatar
           MrGh0st
           2
           I dobrze! W końcu będą blokowani cwaniacy co sprzedają szajs albo oszukują albo są problemy z reklamacjami albo z kontaktem! :) Jak najbardziej na plus!
           • avatar
            vide cui fidas
            1
            Ale jaja blokujcie,tą bandę tępaków.
            • avatar
             piterk2006
             1
             Na aliexpress te same produkty co na allegro są kilkukrotnie taniej... Jedyna wada to długi okres dostawy ok. 3 tygodni.
             • avatar
              leon-san
              0
              Allegro powinno beknąć za inną sprawę.
              Wg. mnie nie mogą być platformą sprzedaży i równocześnie prowadzić własny sklep. To się nazywa nieuczciwa konkurencja. Bowiem jako administrator platformy mają dostęp do danych co się dużo sprzedaje i w jakich cenach. A to jest tajemnica chandlowa przedsiębiorcy.
              Mając powyższe dane mogą robić konkurencję bez dodatkowej prowizji, a więc taniej i w ten sposób eliminować konkurencję.
              • avatar
               blebleblee
               0
               Wyeliminować cwaniaków. Najlepsi ci co odmawiają zwrotu towaru przed upływem 14 dni.

               http://maszprawo.org.pl/2015/12/zwrot-towaru-w-ciagu-14-dni/#
               • avatar
                SweetBear
                0
                Ile ja czekałem na to aż ktoś w końcu wyhoduje jaja w tym Allegro! BRAWO!
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 Czyżby sprzedawcy zdjęć odnaleźli bratnie dusze?