Odtwarzacze

Blu-ray aż siedmiokrotnie popularniejszy od HD DVD

przeczytasz w 0 min.

W ubiegłym tygodniu, filmy na płytach Blu-ray przeżywały najlepszy okres w całej swojej ponad pięcioletniej już historii. Według branżowego tygodnika Home Media Magazine, tytuły na BR przez te 7 dni cieszyły się aż 85-procentowym udziałem w rynku.

Blu-ray od początku wojny formatów HD powoli, acz regularnie powiększał swoją przewagę nad HD DVD, jednak nigdy jeszcze nie przybrała ona tak dużych rozmiarów. HD DVD otrzymał kilka tygodni temu potężny cios po tym, jak na targach CES studio filmowe Warner Bros ogłosiło, że zaprzestaje jego wspierania.


Doszło do tego, że w ciągu ostatniego tygodnia na 10 najlepiej sprzedających się filmów HD, wszystkie 10 były tytułami wydanymi na krążkach Blu-ray. To niezwykła sytuacja, jako że po raz perwszy na liście nie znalazł się ani jeden film HD DVD. Na szczycie znalazł się nowy western Three Ten to Yuma, natomiast najlepiej (choć 10-krotnie gorzej od niego) sprzedającym się tytułem HD DVD był film akcji The Kingdom.

Możliwe, że nagły wzrost zainteresowania BR to efekt szoku po zapowiedzi WB na CES i w najbliższym czasie sytuacja zmieni się choć trochę na korzyść HD DVD.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login