BMW X6 - budzi respekt

przeczytasz w 2 min.

BMW X6 to auto z potężnym silnikiem o mocy 313 KM, komfortowym i naszpikowanym ciekawymi technologiami wnętrzu oraz wpadającej w oczy sylwetce.

Opinie co do marki BMW bywają niekiedy podzielone. Nawet ci, którym z nią nie do końca po drodze nie są jednak w stanie znaleźć wiele argumentów przeciw modelowi BMW X6. Nic dziwnego, ponieważ to naprawdę świetnie prezentujące w każdym elemencie się auto.

Muskularna, budząca respekt sylwetka od razu przyciąga wzrok. Tył w stylu Coupe optycznie powiększa samochód, tylna szyba jest dość mocno pochylona, co może nie spodobać się wysokim pasażerom zasiadającym na tylnych miejscach. Ogólnie wnętrze nie zaskakuje, wszystko jest na swoim miejscu i ergonomia zasługuje na ogromną pochwałę. Komfort stoi tu na bardzo wysokim poziomie, a zapewniają go między innymi wentylowane, ogrzewane fotele, oczywiście z pełną regulacją elektryczną.

BMW X6 wnętrze

Użytkownicy innych współczesnych modeli BMW poczują się jak u siebie w domu. Bardziej konserwatywnym osobom mogą nie spodobać się chyba tylko elektroniczne zegary. System multimedialny sterowany pokrętłem jest iDrive umieszczonym obok gałki skrzyni biegów, między fotelami. System jest bardziej intuicyjny w użyciu od podobnego rozwiązania stosowanego przez Mercedesa.

Nie zabrakło też technologii Connected Drive, która pełni rolę zaawansowanego, inteligentnego asystenta kierowcy zapewniając dostęp chociażby do nawigacji z bieżącą sytuacją na drodze czy łączności internetowej. Za kierownicą umieszczony został wyświetlacz przezierny (HUD - Head-Up Display) prezentujący aktualną prędkość, znaki (np. ograniczenie prędkości), stacje radiowe bądź uproszczoną nawigację (strzałka z kierunkiem jazdy).

BMW X6 wyświetlacz

Podobać może się bardzo sprawnie działający system kamer prezentujący na dużym, panoramicznym wyświetlaczu na konsoli centralnej otoczenie samochodu.

Mimo znacznych gabarytów i dużej masy samochód prowadzi się jak po szynach – ma na to wpływ nie tylko konstrukcja mechaniczna zawieszenia, ale też cały zestaw elektronicznych systemów wspomagających (asystent parkowania, Surround View ułatwiają manewry przy utrudnionej widoczności czy BMW Night Vision z funkcją Dynamic Light Spot), a także charakterystyczna dla nowych BMW bardzo szybko działająca automatyczna skrzynia biegów. Nie byłoby tego bez świetnego silnika - diesel o pojemności 3.0 i mocy 313 KM.

BMW X6

Źródło: inf. własna

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!