Gadżety

Boeing i BlackBerry pracują nad autodestrukcyjnym smartfonem

przeczytasz w 1 min.

Gdy w warstwie zabezpieczeń dojdzie do naruszenia, smartfon po prostu "odmówi posłuszeństwa".

Boeing Black

Firmy BlackBerryBoeing połączyły siły. Owocem tej współpracy ma być najbezpieczniejszy smartfon jaki kiedykolwiek powstał.

O smartfonie Boeing Black słyszeliśmy już kilka lat temu. Projekt bardzo powoli posuwa się do przodu, ale jest szansa, że wreszcie przyspieszy. Oficjalnie bowiem nawiązana została współpraca z firmą BlackBerry, która może pomóc w przygotowaniu i wprowadzeniu urządzenia na rynek.

Kluczowe słowo opisujące Boeing Black? Bezpieczeństwo. Urządzenie to powstaje z myślą przede wszystkim o członkach agencji rządowych oraz cywilach, dla których anonimowość i prywatność jest szczególnie istotna. 

Smartfon Boeing Black szyfruje wszystkie dane znajdujące się w pamięci, jak i same rozmowy. Co więcej, jeśli system zauważy jakąkolwiek oznakę naruszenia, urządzenie może nawet dokonać autodestrukcji. To ostatnie szczególnie powinno przekonać nawet najmniej ufnych.

„Mamy przyjemność ogłosić, że Boeing współpracuje z BlackBerry, aby zapewnić bezpieczne rozwiązanie mobilne dla urządzeń z systemem Android, wykorzystując nasza platformę BES 12” – powiedział dyrektor generalny BlackBerry, John Chen. – „To, nawiasem mówiąc, wszystko co mogę powiedzieć”.

Warto w tym miejscu dodać, że BlackBerry Enteprise Service (BES) 12 pozwoli użytkowników zarządzać i zabezpieczać nie tylko urządzenia tego producenta, ale także te, które pracują pod kontrolą Google Android czy Apple iOS

Boeing Black pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM, a także umożliwia nawiązywanie łączności z czujnikami biometrycznymi i satelitami. Trwają już rozmowy z pierwszymi potencjalnymi klientami.

Źródło: Re/code, SlashGear

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mordehigh
  7
  Dobry pomysł na biznes, sprzedają ci smartfona, po miesiącu sami próbują się na niego włamać , przez co telefon ulega auto destrukcji : D , potem zadowolony z tego że ,,komuś,, nie udało się włamać , idziesz i kupujesz go znowu :D i tak w kółko , a swoją drogą ciekawe czy pokrywają koszty leczenia obrażeń po wybuchu
  • avatar
   Renji
   6
   Auto destrukcja? Ciekawe, może od razu dodadzą funkcję likwidowania niewygodnego agenta:P
   • avatar
    kerry_sd
    5
    Samsung S3 Mini po 2 latach też ulega autodestrukcji...
    • avatar
     kitamo
     3
     samsung, sony, apple, lg , htc mialo to wszystko zanim to bylo modne :)
     Na ogol autodestrukcja wystepowala w kieszeni uzytkownika parząc przy tym ofiare :D
     • avatar
      Logox
      3
      Bombowy towar chcą wprowadzić na rynek :D
      • avatar
       Konto usunięte
       -3
       Jaki stary news. Chyba rok temu już o tym wszyscy pisali. Bmk chyba też.
       • avatar
        wdowa94
        0
        Czy uszkodzenie telefonu z powodu jego funkcji specjalnej "autodestrukcja" będzie kwalifikowane do wymiany/naprawy gwarancyjnej?