Gry na konsole

Microsoft tłumaczy brak produkcji Rockstar w programie wstecznej kompatybilności

przeczytasz w 1 min.

Red Dead Redemption i kilka innych hitów Rockstar, które wydano na Xbox 360, niekoniecznie musi pojawić się na Xbox One.

Rockstar

Od kilku dni właściciele konsoli Xbox One cieszyć mogą się programem wstecznej kompatybilności. Mimo tego, niektórzy nie są do końca zadowoleni.

Początkowo pojawiły się informacje, iż na nowej konsoli można będzie zagrać w każdą grę z Xbox 360. Później nieco to jednak zweryfikowano i ostatecznie na starcie programu udostępniono nieco ponad 100 tytułów. Najwięksi nieobecni to chyba produkcje studia Rockstar. Dlaczego tak się stało?

Pytany o to przez graczy Microsoft wyjaśnia, iż dodanie danej gry do programu wstecznej kompatybilności zależy nie tylko od niego, ale także od wydawców. Umowy licencyjne są często skomplikowane, a ich zlekceważenie jest naturalnie niemożliwe.

„Po przełomie technologicznym, który dostał nam szansę wstecznej kompatybilności, następnym krokiem było dowiedzieć się, jak rozwiązać kwestię licencji oryginalnie wydanych na Xbox 360. Jak można sobie wyobrazić, wydawcy mieli bardzo konkretne regulacje w zakresie oferowanych treści. Na przykład Madden to wiele licencji z zawodnikami, NFL, sponsorami i tak dalej, a na konsoli Xbox 360 wylądowało przecież ponad 1000 gier.”

Wygląda zatem na to, że Red Dead Redemption i kilka innych hitów Rockstar, które wydano na Xbox 360, niekoniecznie musi pojawić się na Xbox One. A nawet jeśli, to z pewnością nie za szybko.

Źródło: vg247

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Varso
  18
  Co to ma być wsteczna kompatybilność za friko. Zrobi się remastering i opyli jeszcze raz za 49,99 EUR - pomyślał wydawca :D
  • avatar
   leman97
   12
   Nie pojawią się bo zrobią Remastered Edition :D
   • avatar
    InsanePlumber
    8
    "Po przełomie technologicznym"
    LOL.
    • avatar
     Snack3rS7X
     -1
     Sprawa jest prosta - znieść w końcu do k...y nędzy te j...ne licencje!!!
     • avatar
      rTech
      0
      Wątpie, że zagramy w jakiekolwiek gry Rockstara na X1 z X360, szkoda
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie ma prawdziwej kompatybilności wstecznej, jest tylko marketingowy bełkot. Cała "wsteczność" jest tylko sypnięciem kasy, aby devsi posiadając źródła i nowe narzędzia od MS zrekompilowali swoje stare tytuły. Rdzenie Power RISC z natury rzeczy nie są kompatybilne z x86. Widocznie dla studia Rockstar kupka pieniędzy, czy obietnic potencjalnych zysków była zbyt mała.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Takie uroki konsol ;)