• benchmark.pl
 • newsy
 • Przenośny dysk Buffalo MiniStation Thunderbolt z wydajnymi interfejsami USB 3.0 i Thunderbolt

Przenośny dysk Buffalo MiniStation Thunderbolt z wydajnymi interfejsami USB 3.0 i Thunderbolt

przeczytasz w 1 min.

Dla Windowsa i Mac OS X

Buffalo MiniStation Thunderbolt przenośny dysk twardy zdjęcie

Buffalo wprowadził na rynek przenośny dysk twardy, który został wyposażony w interfejsy USB 3.0 oraz Thunderbolt.

Przenośny dysk twardy Buffalo MiniStation Thunderbolt dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych - 500 GB oraz 1 TB. Nośnik komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 3.0 o przepustowości 5 Gb/s lub Thunderbolt o przepustowości 10 Gb/s.

Urządzenie jest kompatybilne laptopami Apple MacBook i komputerami Mac. Dodatkowo współpracuje ono z aplikacją Mac OS X Time Machine, co czyni je idealnym rozwiązaniem do backupu danych z komputerów Mac. Wkrótce będzie można je również podłączać przez port Thunderbolt do komputerów firm Lenovo, HP, Sony i Acer, które potwierdziły, że ich najnowsze produkty będą wyposażone w takie złącze.

Buffalo MiniStation Thunderbolt przenośny dysk twardy zdjęcie widok z boku 

Dysk ma wymiary 80,5 x 130 x 22,5 mm i waży 260 gramów. Jego dużym atutem jest elegancki wygląd, który gwarantuje aluminiowa obudowa oraz wbudowane diody LED.

Buffalo MiniStation Thunderbolt przenośny dysk twardy zdjęcie złącza

Specyfikacja dysku Buffalo MiniStation Thunderbolt:

 • pojemność: 500 GB, 1 TB
 • interfejs: USB 3.0, Thunderbolt
 • wymiary: 80,5 x 130 x 22,5 mm
 • waga: 260 gramów
 • kompatybilność:
  • Thunderbolt: Mac OS X 10.6 lub nowszy,
  • USB 3.0: Mac OS X 10.5 lub nowszy, Windows 7 (64-bit/32-bit) / Vista (64-bit/32-bit) / XP(32-bit)

Już wkrótce dysk trafi do sprzedaży, a jego cena wynosić będzie 899 złotych w przypadku wersji o pojemności 500 GB oraz 999 złotych w przypadku wersji o pojemności 1 TB.

Źródło: inf. Prasowa, Buffalo

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  7
  USB 3.0 ma przepustowość 5 Gb/s. Patrząc na rynek, nie widzę urządzeń które potrafiłyby wykorzystać tak dużą przepustowość. Thunderbolt ma 10 Gb/s. niby dwa razy szybszy, ale po co w to inwestować, skoro płyty główne z tym interfejsem bardzo drogie, urządzenia bardzo drogie, nawet sam kabel do połączenia urządzeń to koszt 200zł. Chciałbym teraz mieć obudowę z portem Thunderbolt na przodzie, żeby nie musieć nurkować pod biurko jak będę chciał coś podłączyć, to muszę liczyć, że taka obudowa będzie o 200zł droższa ze względu na kabel? :O
  Kolejna generacja USB, na pewno będzie jeszcze szybsza i z tego co czytałem, ma dostarczyć do urządzeń bardzo dużo prądu. Jak Thunderbolt nie stanieje ostro do cen USB to nic z tej technologii nie będzie. Ona na tą chwilę nic kompletnie nie daje. Czy podłączymy urządzenie za pomocą USB 3.0, czy Thunderbolt i tak będzie chodzić tak samo. Chyba, że klienci dają się nabrać na hasła marketingowe.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Thunderbolt.. w końcu jakiś ruch w tą stronę. Pora już żegnać marne porty USB. Aczkolwiek producent jakiś mało znany i ta cena.. No ale za nowości się płaci.
   • avatar
    AndreoKomp
    1
    Jeśli Thunderbolt dałby możliwość podłączania zewnętrznych kart graficznych do notebooków i ultrabooków to widzę w tym bardzo duży sens. Sam bym kupił takiego ultrabooka, kupił kartę graficzną i muzyczną zewnętrzną i zrezygnował z komputera stacjonarnego. Za magazyn danych miałbym serwer NAS (rozwiązanie, które już stosuje) i mam mobilność plus wydajność i bezpieczeństwo. W takim rozwiązaniu należało by trochę usprawnić Thunderbolt, ponieważ 10 GB/s to za mało. Obecnie PCI Express x16 2.0 ma 16 GB/s, a już wprowadzono PCI Express x16 3.0 (32 GB/s). Na razie przez karty nie wykorzystywana jest wersja 2.0, ale za chwilę przepustowość 16 GB/s może okazać się za mała, dlatego opracowany jest już nowy interfejs.
    • avatar
     popo601
     -1
     Ja bym proponował zasypać rynek urządzeniami na USB 3.0 a stare usb 2.0 wycofać bo jak na razie to urządzeń na usb 3.0 jest jak na lekarstwo mam na myśli penrive czy przenośne hdd a jak już są to kosztują krocie.