Gry

Bulletstorm: nowy projekt People Can Fly

z dnia
Maciej Piotrowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy Painkillera przygotowują nową niezwykłą strzelaninę zatytułowaną Bulletstorm. Nazwa ta została właśnie oficjalnie zarejestrowana w amerykańskim urzędzie patentowym.

O tym, że studio Adriana Chmielarza należące do firmy Epic Games pracuje nad nową grą spekulowano już od końca zeszłego roku. Zagraniczne i polskie media doszukały się co prawda informacji o wystąpieniu przez People Can Fly do amerykańskiego urzędu patentowego o rejestracje znaku towarowego Bulletstorm, ale poza tym nie udało się poznać żadnych konkretów odnośnie tego projektu.

Tajemnica Bulletstorm odsłonięta została w najnowszym wydaniu magazynu Game Informer, którego tematem wiodącym jest właśnie najnowsza produkcja studia People Can Fly.  Co więcej dla podkreślenia wagi tego tytułu znalazła się ona również na okładce magazynu.

Akcja gry osadzona została w XXVI wieku. Jej bohaterem będzie były komandos specjalnej jednostki Dead Echo - Greyson Hunt, który na skutek nie wykonania rozkazu stał się jedną z najbardziej poszukiwanych istot w galaktyce. Udało mu się jednak umykać pogoni przez 10 lat, w czasie których z komandosa przeistoczył w kosmicznego włóczęgę. Przeszłość dopada go jednak w momencie gdy w przestrzeni kosmicznej napotyka okręt wojenny należący do jego byłego dowódcy - Generała  Serrano. W pijackim zwidzie nasz bohater podejmuje szaloną decyzję o ataku co kończy się dla obu statków przymusowym lądowaniem na pobliskiej planecie Stygia. Okazuje się ona dawno zapomnianym luksusowym centrum rozrywki, którego mieszkańcy na przestrzeni lat zdziczeli, a budynki zagarnęła dżungla.  To tu właśnie zaczyna się cała zabawa.

Wszystko wskazuje na to, że schematem rozgrywki Bulletstorm przypominać będzie Painkillera i kultowego już Duke Nukem. Jak podają sami autorzy gry nasz bohater wyposażony w całkiem niezły arsenał nie będzie stronił od komentowania wydarzeń, których będzie świadkiem.

Zgodnie z zapowiedzią Bulletstorm powinien pojawić się na rynku w 2011 roku w wersjach przeznaczonych na konsole Xbox 360 i Playstation 3 oraz na komputery PC. Dystrybutorem tego tytułu na mocy umowy z Epic Games będzie koncern Electronic Arts.

Źródło: GryOnline.pl, VG247.com
 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lorduś
  Yeah, w końcu jakaś porządna naparzanka się zapowiada :D Na moim dysku zawsze najdzie się miejsce na niczym nieskażoną rozrywkę :E I mam nadzieję, że nie zapomną o kołkownicy!
 • avatar
  Darxis
  Jaka dziwna gra
 • avatar
  scoobydoo19911
  no i to lubie strzelanie bez niepotrzebnego myślenia.
 • avatar
  JjForcebreaker
  Sporo projektów skończyło się na zapowiedziach więc zacznę się cieszyć jak będzie gra w fazie beta :)
 • avatar
  Majkel-SRS
  widzę że oprócz strzelania z kapiszonów można jeszcze rozdawać buty - spox hehe
 • avatar
  koliny
  But to to co potrzebuje każda porządna bezmózgo-naparzanka :D
  Mamy tu połączenie Mirrors Edge(ślizgi kopniaki) Painkillera i Gears of War. I to wszystko tworzone przez moje kochane PCF ;d
 • avatar
  Vithren
  Mam wrażenie czy te screeny to nielegalne skany z leaku GameInformera? @_@ chyba nie powinny się tu znaleźć.
 • avatar
  Janke5
  ehh, mogli by im pozwolić przerobić GoW2 na PC :/
 • avatar
  macte
  klimaty z Duke Nukem? już czekam na to :D
 • avatar
  Zenia20pcf
  Nie mogę się doczekać...
  + każdy kto powie że że to nie jest fajne nie jest ZIOMEM!