Aplikacje mobilne

Aplikacja Carpooling na Androida - pobierz nową wersję darmowego programu

przeczytasz w 2 min.

Nowoczesna forma stopa

Pod koniec sierpnia opisywaliśmy ciekawą usługę oferowania miejsc w prywatnych samochodach osobom, które jadą w tym samym kierunku co kierowca - carpooling. Usługa ta oferowana jest w internecie, a także na platformy mobilne takie jak Android i iOS.

Obecnie pojawiła się nowa wersja aplikacji, która oferuje kilka ciekawych usprawnień, o które prosili użytkownicy. Kierowcy i pasażerowie w Polsce dostają do ręki aplikację, która pomoże w oszczędzić czas i pieniądze na podróże. Użytkownicy mogą teraz jeszcze łatwiej szukać, rezerwować i płacić za przejazd. Wszystko w czasie rzeczywistym, wygodnie i bezpiecznie.

carpooling aplikacja samochod android ios ekran

Bazując na dotychczasowych doświadczeniach przy tworzeniu mobilnych rozwiązań, wersja 2.0 aplikacji na Androida daje unikalne połączenie kierowcom, którzy mają wolne miejsca w samochodzie z pasażerami, którzy szukają taniej, wygodnej i bezpiecznej formy transportu. Użytkownicy mogą wybierać, z kim chcą podróżować, ile miejsca i wygodny oczekują, gdzie chcą się spotkać i ile chcą zapłacić za przejazd. Jadąc wspólnie autem, oszczędza się paliwo, pieniądze, zmniejsza ilość aut na drogach oraz poznaje nowych ludzi.

Jakie nowe funkcje oferuje aplikacja? Między innymi znajdowanie współpodróżnych dzięki nowym zaawansowanych opcjom wyszukiwania (w tym wyszukiwanie po ocenach, zdjęciach, rodzaju samochodu itp.). Rezerwacja online na wszystkich trasach, umożliwiająca rezerwowanie miejsc w samochodzie w ten sam sposób, jak gdyby rezerwowali miejsce w samolocie lub pociągu.

Nowy system wiadomości wewnętrznych, dzięki któremu w intuicyjny sposób kierowcy i pasażerowie komunikują się ze sobą. Dzięki systemowi typu „push”, żadna wiadomość nie zostanie przeoczona. Punkty spotkań widoczne na Google Maps – dzięki nim użytkownik szybko sprawdzi gdzie zaczyna się i kończy przejazd. Płatność online za pomocą systemu PayPal dla jeszcze większego bezpieczeństwa i wygody.

carpooling aplikacja samochod android ios ekran 1     carpooling aplikacja samochod android ios ekran 2

"Cieszymy się, że możemy zaoferować kolejny kluczowy produkt w naszym portfolio" – mówi Markus Barnikel, CEO serwisu carpooling.pl. – "Zamiast jeździć samemu lub kupować auto, które stoi przez 20 godz. dziennie, obecnie za pomocą smartfona można wyszukiwać i umawiać się na przejazdy w czasie rzeczywistym, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo oszczędzając pieniądze, zmniejszając korki oraz emisję CO2" – dodaje Barnikel.

carpooling aplikacja samochod android ios ekran 3     carpooling aplikacja samochod android ios ekran 4

Jak zaznacza Marcus Barnikel, obecnie już 15% przejazdów na carpooling.pl jest oferowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Trend ten stale rośnie. Dzięki temu, że na platformie oferowanych jest 650 000 przejazdów dziennie, carpooling.pl jest idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku przejazdów na krótszych dystansach, jak i międzynarodowych podróży.


Więcej o aplikacjach na smartfony:

Źródło: carpooling, inf. prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  2
  Jak ktoś wspomina o emisji CO2 reklamując swój produkt to automatycznie mnie to odpycha. Ostatnio kretynie z UE wpadli na pomysł aby zakazać tuningu aut!!!
  Emisja CO2 wcale mnie nie interesuje. Dla kraju takiego jak Polska globalne ocieplenie to zbawienie!!!
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Juz to od lat stosuja za granica ale to nie jest az taki super pomysl na jaki wyglada. Wiadomo wszystko wyglada ladnie na papierze.
   • avatar
    stud3nt
    0
    Globalne ocieplenie? Emisja CO2?! Dzisiaj rano pomimo swetra i kurtki przemarzłem na kość. Żałuję, że nie wziąłem rękawiczek. Kominy mijanych domów wolnostojących kopcą - ludzie zaczynają palić w piecach, aby ogrzać domy. A przecież mamy WRZESIEŃ! Teoretycznie przedostatni dzień LATA!

    Jeśli jeszcze raz ktoś mi tu piśnie o globalnym ociepleniu, to go zwyczajnie...

    Natomiast oszczędność paliwa, czasu (korki) i pieniędzy jest bezsprzeczna i bardzo dobra. Ja wydam mniej, niż gdybym jechał swoim autem, a kierowca trochę zarobi.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Widze, ze wszyscy na temat sie wypowiadaja...

     Od jakiegos czasu uzywam tej aplikacji. Udalo mi sie zaoszczedzic €35 na jednej trasie biorac pasazerke.